Справа № 2- 414/ 2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2010 р.
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі: головуючого – судді Алфьорової Т.М , за участю секретаря судових засідань – Савченко В.Ю розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
встановив:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що вони з відповідачем 07.07.2009 уклали шлюб. Від шлюбу мають неповнолітню дитину –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження. Вони проживають окремо один від одного, дитина проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач добровільно допомогу не вказує, тому і просить стягнути з відповідача аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 450 грн.
В судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі і надала пояснення про обставини, викладені вище.
Відповідач ОСОБА_3 у попередньому судовому засіданні проти стягнення аліментів не заперечував, посилався на те, що матеріальну допомогу на утримання дитини він надавав, тільки в останні місяці була затримка, на сьогоднішній час він сплатив за весь час.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження. Шлюб зареєстрований 07 липня 2009 року. Сторони зараз сумісно не проживають, дитина проживає з позивачкою, що підтверджується довідкою ЖЕК та не заперечується відповідачем.
Відповідно до положень ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення повноліття.
Статтею 181 ч.1,2 СК України визначено, що способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її
утриманні в грошовій і (або) в натуральній формі.
Згідно п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 « Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляду справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину, той із них з ким вона проживає вправі звернутися до суду з відповідним позовом.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 зараз працює, інших дітей немає, працездатний, на його утриманні ніхто не перебуває і тому може надавати відповідну матеріальну допомогу на утримання неповнолітнього сина.
За таких обставин суд вважає обґрунтованими вимоги про стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 450 грн. У відповідності з положеннями ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
При цьому, при зміні майнового стану позивача та відповідача вони обидва не позбавлені можливості звернутися до суду з позовом стосовно зміни розміру аліментів.
Суд стягує аліменти не з моменту подачі позову, а з моменту винесення рішення, так як позивач підтвердила, що аліменти до цього часу вона отримала, тому не заперечує проти того, щоб вони були стягнути з моменту винесення рішення.
На підставі ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь держави судові витрати за судовий збір – 51 грн., а також треба стягнути за інформаційне технічне забезпечення розгляду справи 120 грн., так як позивач по вказаної категорії справи звільнений від сплати судових зборов, та за інформаційне технічне забезпечення розгляду справи, тому ці витрати треба стягнути з відповідача.
Керуючись ст.ст. 180,181,182,183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 11,60, 81,88, 208,209,212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця м. Харкова на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження у розмірі 450 грн. щомісяця, починаючи з 09.08.2010 р. до часу повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір – у розмірі 51 грн. , та за інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи 120 грн.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційна скарга, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
- Номер: 22-ц/811/3534/24
- Опис: позов Шумила Р.З. до Саламахи І.І., Павлюка Л.М.( треті особи: Львівська міська рада, ОКП ЛОР "БТІ та ЕО") про усунення перешкод у користуванні адміністративно-виробничими приміщеннями та визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-4114
- Суд: Львівський апеляційний суд
- Суддя: Алфьорова Тетяна Михайлівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.11.2024
- Дата етапу: 19.11.2024