Справа №2-738/07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
28 лютого 2007 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в
складі
Головуючого: судді Смоляра А.О.
при секретарі: Мандрик A.M.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить зменшити розмір стягнутих з нього аліментів на утримання двох дітей, мотивуючи тим, що в результаті стягнутих з нього аліментів за двома судовими рішеннями ставить його самого в тяжке матеріальне становище, так як він є пенсіонером, хворіє сам і на утриманні також має матір яка теж є хворою людиною і потребує допомоги.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав та пояснив, що в даний час з нього по рішенню Золотонішського міськрайсуду Черкаської області стягуються аліменти на користь ОСОБА_2 на навчання і утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі по 300 гривень щомісячно. Також з нього рішенням Придніпровського райсуду м. Черкаси від 15 січня 2007 року стягуються аліменти в розмірі 25% усіх видів заробітку на користь відповідачки на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення нею повноліття. Таким чином з нього фактично стягується 48% з його пенсії. Такі обставини ставлять його самого в тяжке матеріальне становище, оскільки він є пенсіонером. Розмір пенсії складає 1329 грн. 48 коп. З нього вираховується за двома рішеннями 629 гривень 87 коп. Згідно висновків МСЕК він має 35 % втрати професійної працездатності. Хворіє рядом захворювань, що потребує тривалого лікування в медичних закладах. Також у нього на утриманні є мати, яка теж хворіє рядом захворювань і потребує допомоги. Згідний на те, щоб з нього стягувались аліменти в твердій грошовій сумі на утримання і навчання старшої дочки і меншої дочки по 200 гривень на кожну з них.
Відповідач позовні вимоги не визнала та пояснила, що позов є необґрунтованим. Вона також в даний час не працює і не має доходів. їй допомагають її батьки та брат, але вона утримує дітей навчає їх. Вона згідна на те, щоб на старшу дочку позивач виплачував по 200 гривень щомісячно, але на меншу дочку вважає, щоб сплачував аліменти у відсотках і розмірі як це визначено судом, тобто 25%. На її думку таку допомогу позивач може надати.
Суд заслухавши сторони по справі, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно зі ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. А відповідно до ст. 183 вказаного Кодексу частка заробітку матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно вимог ст.. Д99 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Статтею 182 вказаного Кодексу при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
З матеріалів справи вбачається і це встановлено в ході розгляду справи, що з позивача за двома судовими рішеннями стягнуто аліменти на користь відповідачки і ця сума складає 629 гривень від його пенсії в розмірі 1319 гривень. На думку суду така сума є завеликою, оскільки сам платник аліментів відповідач по справі хворіє, тривалий час знаходиться на лікуванні в медичних закладах, несе значні витрати на придбання ліків тощо. Також має на утриманні матір, яка потребує допомоги і отримує мінімальну пенсію.
2
Позивачка при цьому не вказала про свої доходи, та засоби існування, хоча в своїх запереченнях вказала, що несе витрати по погашенню кредиту щомісячно в розмірі 2100 гривень, походження яких не називає. Суд в даному випадку таку поведінку відповідачки розцінює як зведення особистих рахунків.
За таких обставин суд вважає за необхідне зменшити розмір аліментів стягнутих Золотонішським місьрайсудом від 7 серпня 2006 року з 300 до 200 гривень, щомісячно, що буде покривати більше половини витрат на навчання повнолітньої дочки ОСОБА_3, яка складає 4300 гривень на рік.
Що стосується розміру аліментів які визначені рішенням Придніпровського райсуду від 15 січня 2007 року в розмірі 25% від усіх видів заробітку, та з урахуванням обставин, що викладені вище суд також вважає за необхідне зменшити цю частку та визначити її в розмірі 1/15 від отримуваної ним пенсії, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Керуючись ст.ст. 180,181,182, 183,192,199,2000,201, СК України, 209, 212, 214-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Зменшити розмір стягуваних аліментів з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Свалява Мукачівського району Закарпатської області на користь ОСОБА_2 за рішенням Золотонішського міськрайсуду від 7 серпня 2006 року з 300 (трьохсот) гривень до 200 (двохсот) гривень щомісячно на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 28 лютого 2007 року і до припинення навчання , але не більше ніж до досягнення нею 23 річного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 та зменшити розмір стягнутих аліментів за рішенням Придніпровського райсуду м. Черкаси від 15 січня 2007 року на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 і стягувати їх в розмірі 1/15 частки усіх видів заробітку(доходу) батька щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 28 лютого і до повноліття дитини.
Виконавчі листи за рішеннями Золотонішського міськрайсуду від 7 серпня 2006 року та Придніпровського райсуду м. Черкаси від 15 січня 2007 року відкликати та направити виконавчий лист по цій справі.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.