Судове рішення #10439909

                                               Справа №2-А-114/2010 року.

П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 1 червня 2010 року                                смт. Володарськ – Волинський

      Володарсько – Волинський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого-судді:                      Сульженка Л.П.

при секретарі:                               Щербаковій Л.В.

з участю позивача                        ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Житомирській області про скасування постанови серії АМ №039948 від 17.03.2010 року, -

  В С Т А Н О В И В:  

З даним позовом ОСОБА_1 звернувся до суду 27 квітня 2010 року, вказуючи, що 17 березня 2010 року о 19 годині він рухався на автомобілі марки Фіат, державний номер НОМЕР_1 в смт.Червоноармійськ, де був безпідставно зупинений інспектором ОДР Червоноармійського ВДАІ лейтенантом міліції Алексійчуком Сергієм Вікторовичем, який склав адміністративний протокол за ч.1 ст.126 КУпАП в зв’язку з тим, що у позивача був відсутній при собі полюс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту. Протокол та постанову ОСОБА_1 вручено не було. 17.04.2010 року позивач отримав постанову начальника відділу ДВС Володарсько – Волинського РУЮ про відкриття відносно нього виконавчого провадження по стягненню штрафу в розмірі 600 гривень

ОСОБА_1 просить скасувати постанову серії АМ №039948 від 17.03.2010 року, як незаконну.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та дав пояснення по суті заявленого позову.  

Представник відповідача будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, на виклик до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

 Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого.

Із ст.10 КУпАП слідує, що адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до п.14 «Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС», затвердженої Наказом МВС України від 27.03.2009 року № 111 підставою для зупинення транспортних засобів є: порушення ПДР водіями та наявність інших ознак згідно п.п. 14.1.2-14.1.12 інструкції, які порушені не були.

За таких підстав суд вважає, що постанова по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не обґрунтована на доказах і фактичних обставинах, а тому підлягає до скасування.

Керуючись ст.ст.158 - 163, 167 КАС України, ст.ст. 287, 288, 289 КУпАП, суд –

  П О С Т А Н О В И В:  

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Скасувати постанову інспектора ОДР Червоноармійського ВДАІ лейтенанта міліції  

- 2 -

Алексійчука Сергія Вікторовича серії АМ №039948 від 17 березня 2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 600 гривень. Провадження у справі про адміністративне правопорушення, закрити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення через Володарсько – Волинський районний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Володарсько – Волинський районний суд.

  Головуючий:                                                                                      Л.П. Сульженко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація