Судове рішення #10432707

   

  АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

_______________________________________________________________   Копія  

У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

           “ 28   ”   квітня  2010 року                                               м. Хмельницький

                                Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах  

Апеляційного суду Хмельницької області

            в складі : головуючого – судді Харчука В.М.  

суддів:  Переверзєвої Н.І., Кізюн О.Ю.

при секретарі  Гребелюк Т.Б.

з участю:  сторін  та їх представників                            

розглянула    у    відкритому    судовому    засіданні   справу   № 22 ц-975  за апеляційною скаргою  ОСОБА_1 на рішення Старосинявського районного суду від 14 березня  2008 року по справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин    

Заслухавши доповідача,  пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів

в с т а н о в и л а:                    

 В лютому 2008 року ОСОБА_2 звернулась до суду і просила, з метою отримання свідоцтва про право на спадщину, встановити факт, що вона є дочкою ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

 Рішенням Старосинявського районного суду від 14 березня 2008 року заяву задоволено.

 В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1 означене рішення вважає незаконним, просить його скасувати і закрити провадження у справі, посилаючись на те, що мала б приймати участь у даному процесі, оскільки на час смерті ОСОБА_3 була його законною дружиною. Цим рішенням зачіпаються її права, як власника будинку, що перейшов їй по спадщині після чоловіка.  

 Апеляційна скарга підлягає  задоволенню, а рішення суду - скасуванню  з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ст.234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності не оспорюваних прав. Відповідно до положень п.5 ч.2 цієї статті суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз”яснює  заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах ( ч.6 ст. 235 ЦПК України).

_______________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції – Виговський В.О.           Справа № 22ц- 975

Доповідач – Переверзєва Н.І.                                             Категорія № 67

Звертаючись до суду, заявниця зазначила, що встановлення факту родинних відносин із померлим ОСОБА_3 пов”язано із отриманням свідоцтва про право на спадщину.  

Наведене свідчить, що під час розгляду справи за заявою ОСОБА_2 у порядку окремого провадження виник спір про право на спадщину ОСОБА_3 , який повинен вирішуватися в порядку позовного провадження. Тому, судове рішення підлягає скасуванню із залишенням заяви без розгляду, що не позбавляє заявницю права звернутись до суду із позовом на загальних підставах.

Керуючись ст. ст. 307, 310, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

                          у х в а л и л а:

 Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити.

Рішення Старосинявського районного суду від 14 березня 2008 року скасувати

Заяву ОСОБА_2 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

 Головуючий: підпис

Судді:  підписи

Копія відповідає оригіналу:   Суддя                                                     Н.І. Переверзєва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація