Судове рішення #10422987

  Справа №2-3317/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 09 липня 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого: судді   Степаненка О.М.,

при секретарі:            Антоновій К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління МВС України в Черкаській області, третя особа Головне управління пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, суд, -

в с т а н о в и в:

     Позивач ОСОБА_1 керуючись ст. 15 ЦПК України звернувся до суду із позовною завою до Головного управління МВС України в Черкаській області, третя особа Головне управління пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії щодо перерахунку його пенсії.

     Свої вимоги обґрунтовує тим, що 20.09.1999 року він був звільнений на пенсію за вислугою з 23.09.1999 року з посади начальника паспортного столу Кам'янського РВ УМВС України в Черкаській області, згідно наказу УМВС №213 від 20.09.1999 року з нарахуванням пенсії відповідно до зазначеної вище посади.

З 01.01.2008 року, згідно змін до чинного пенсійного законодавства, органом пенсійного забезпечення області, мало бути проведено перерахунок розміру призначеної йому пенсії в сторону збільшення по причині зростання відповідних розмірів посадових окладів в системі МВС України.

Поряд з тим, управлінням пенсійного Фонду України в Черкаській області, при проведенні цього перерахунку було навпаки зменшено розмір пенсійної виплати, чим порушено його права на належне пенсійне забезпечення. Причиною до цього стало те, що стороною відповідача ГУМВС України в Черкаській області пенсійному органу було надано довідку № 7108 від 21.03.2008 року, з якої вбачається, що ніби то наказом МВС України від 31.12.2007 року за №499, посаду начальника паспортного столу Кам'янського РВ УМВС прирівняно до посади старшого інспектора, наслідком чого перерахунок моєї пенсії слід провести виходячи із посадового окладу старшого інспектора РВ в розмірі 650 грн.

В зв'язку з цим мій розмір щомісячного пенсійного забезпечення зменшився на 298 грн. 39 коп. та з 01.01.2008 року складає 1100,95 грн., але з доплатою до попереднього основного розміру пенсії в сумі 298 грн. 39 коп. і тому розмір пенсійних виплат лишився незмінним в сумі 1399 грн. 34 коп., який і був раніше до перерахунку.

Такі дії відповідача по справі вважає незаконними з огляду на наступне.

Відповідно п.6 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13.02.2008 року за №45, при встановленні посадового окладу відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Зважаючи на те, що на даний час у Кам'янському РВ УМВС України в Черкаській області такої посади як начальника паспортного столу не існує  (саме з такої посади він виходив на пенсію), а існує, згідно штатного розпису, посада начальника сектору у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб, яка за своїми функціональним та організаційним рівнем відповідає колишній посаді начальника паспортного столу, то відповідно і вони мали бути між собою прирівняні.

Однак з огляду на те, що неправильне трактування наказу МВС України стороною відповідача, призвело до погіршення його становища, як пенсіонера МВС, то його дії в даній ситуації слід визнати протиправними, а саме якими створено передумови до зменшення щомісячного пенсійного забезпечення, що є юридично не вірним. За умови правильного проведення перерахунку він мав отримувати щомісячно близько 1530 грн.., а на сьогодні, ось уже понад півтора року, щомісячно отримую на майже 130 грн. менше і тому за цей час не доотримав належних йому виплат на суму понад 3640 грн. (130 грн. х 28 місяців (починаючи з 01.01.2008 року по 01.04.2010 року)).

     Просить визнати дії ГУМВС України у Черкаській області щодо видачі довідки № 7108 від 21.03.2008 року управлінню пенсійного Фонду України в Черкаській області для перерахунку йому пенсії, протиправними та зобов'язати відповідача надати до вказаного
пенсійного органу, повторну і правильну довідку про відповідне зростання посадового окладу начальника паспортного столу Кам'янського РВ УМВС, для відповідного перерахунку розміру пенсії з 01.01.2008 року, взявши за основу оклад начальника сектору у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб цього РВ УМВС, а не старшого інспектора цього ж відділу; стягнути з ГУМВС України у Черкаській області на його користь 3640 грн. в рахунок відшкодування збитків завданих внаслідок вчинення неправомірних дій; стягнути з відповідача по справі ГУМВС України в Черкаській області на його користь понесені ним судові витрати в тому числі і витрати по наданню йому правової допомоги адвокатом.

     В судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги, просив стягнути з ГУМВС України в Черкаській області на його користь 4030 грн. недоплаченої суми пенсії внаслідок непроведення належного їй перерахунку стороною відповідача з 01.01.2008 року по 01.07.2010 року. Іншу частину вимог залишив без змін.

     Представник відповідача ГУМВС України в Черкаській області за довіреністю        Бутила В.Т. позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні, стверджуючи, що перерахунок пенсії позивачу був проведений відповідно до вимог чинного законодавства.

     Представник третьої особи Управління пенсійного фонду України в Черкаській області при вирішенні даного спору поклався на розсуд суду.

     Судом встановлено, що 20.09.1999 року позивач був звільнений на пенсію за вислугою з 23.09.1999 року з посади начальника паспортного столу Кам'янського РВ УМВС України в Черкаській області, згідно наказу УМВС №213 від 20.09.1999 року з нарахуванням пенсії відповідно до зазначеної вище посади.

Згідно довідки №7108 від 14.06.2010 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, розмір пенсії позивача нарахований з грошового утримання до якого увійшли: посадовий оклад - 650 грн., оклад за званням (майор міліції) - 125 грн., надбавка за вислугу років 35% - 271,25 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 42% - 439,43 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 97,5 грн., та премія - 14% (від усіх позицій нарахування) – 21,65 грн., а всього на загальну суму 1804,83 грн.

Згідно статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262, при обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством на день призначення цих пенсій. Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додатково види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 63 Закону усі призначені за цим Законом пенси підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7.02.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», затвердженні схеми посадових окладів осіб рядового: начальницького складу у розмірах згідно з додатками 9-23.

Відповідно до додатків №14 Постанови №1294, які визначають схеми посадових окладів осіб начальницького складу органів внутрішніх справ для районних та міських управлінь, посада начальника паспортного столу відсутня.

Згідно пункту 6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Відповідно до додатку Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31.10.1996 р. № 750 «Посадові оклади осіб начальницького складу міських та районних відділів, відділків (відділень) міліції», посадовий оклад начальника паспортного столу складав 70-80 грн.

Згідно грошового атестату Кам’янського РВ УМВС від 29.09.1999 року, виданого на ім’я майора міліції начальника паспортного столу РВ ОСОБА_1, посадовий оклад останнього складав 80 грн.  

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 Пенсії обчислюються з відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням.

 Крім того, комісія УМВС протоколом №1 від 31.03.2008 року встановила, що посадовий оклад ОСОБА_1 – начальника паспортного столу Кам’янського РВ прирівнюється до посадового окладу старшого інспектора і у відповідності до наказу МВС України №499 від 31.12.2007 року має становити 650 грн.

Допустимих доказів щодо відповідності посади начальника паспортного столу посаді начальника сектору, і як результат перерахунку пенсії за цією посадою, позивач не надав.

Таким чином суд приходить до висновку про те, що посадовий оклад при перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2008 р. встановлений правильно, та відповідає чинному законодавству.

Керуючись ст. ст.  8, 10, 11, 56, 60, 61, 79, 88, 212, 213, 215, 223 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

В позові ОСОБА_1 до Головного управління МВС України в Черкаській області, третя особа Головне управління пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій ГУМВС України в Черкаській області при перерахунку пенсії, зобов’язання Управління вчинити певні дії, стягнення з ГУМВС України в Черкаській області на користь ОСОБА_1 недоплаченої суми пенсії та судових витрат – відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 Головуючий           (підпис)

 «Копія вірна»

Суддя                                                    О.М. Степаненко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація