Судове рішення #10422744

Справа № 2а-3545/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          02 серпня 2010 р.                                                                                м. Чернігів

          Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                                       Клопот С.Л.,

при секретарі                                                                                Герасенко А. В.,

за участі прокурора                                                                      Демидок Д.А.,

представника позивача                                                                Заболотня Я.В.,

та представника третьої особи                                                    Руденок Л.М.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах держави в особі Бахмацької міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмач  м'ясо», третя особа Управління державного казначейства в Бахмацькому районі Чернігівської області про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

08.07.2010 року прокурор Бахмацького району Чернігівської області в інтересах держави в особі Бахмацької міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області (далі – Бахмацька МДПІ) звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмач м'ясо» (далі - відповідач), третя особа Управління державного казначейства в Бахмацькому районі Чернігівської області про стягнення з відповідача  суму податку на додану вартість для виплати дотацій переробним підприємствам в сумі 231 467, 00 грн., як таку, що використана не за цільовим призначенням. Свої вимоги мотивують тим, що  за відповідачем на даний час залишаються не зараховані кошти на не бюджетний рахунок, які вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, що не звільняє відповідача від виплати дотацій  

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав та просив задовольнити.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала і просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

В судовому засіданні представник третьої особи позовні вимоги підтримала і просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з’явився, повідомлення про дату, час та місце розгляду справи надсилалося за місцем реєстрації. Місце реєстрації відповідача, є вул. Петровського, буд. 64, м. Бахмач, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та представника третьої особи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень і способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Статтею 13 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств та організацій.

Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”на державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі; обліку податків, інших платежів, правильності обчислення і своєчасності надходження цих платежів, зокрема пунктом 11 зазначеної статті  державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач зареєстрований Бахмацькою районною державною адміністрацією Чернігівської області 29.03.2004, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи та взято на облік в Бахмацькій МДПІ 01.04.2004, що підтверджується довідкою № 203/28-118 від 01.04.2004 про взяття на облік платника податків.

Згідно п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.  

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 року № 291 “Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України “Про податок на додану вартість” затверджено Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі (далі - Порядок), який встановлює механізм обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи особисті селянські господарства (далі - сільськогосподарські товаровиробники), за поставлені ними починаючи з 17.03.2009 року переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Так, відповідно до п. 5 Порядку перерахування коштів сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними молоко та м'ясо в живій вазі здійснюється за платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства за цінами відповідно до укладених договорів, а сум дотацій - з його небюджетного рахунка, відкритого в територіальному органі Державного казначейства (далі - небюджетний рахунок), на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників (крім тих, що ведуть особисте селянське господарство), які вони повинні відкрити в обслуговуючих банках протягом одного звітного періоду. Переробні підприємства у кінці кожного робочого тижня перераховують половину зарахованої їм на поточний рахунок суми податку на додану вартість, нарахованого на обсяги поставленої ними готової продукції, на небюджетні рахунки. Остаточний розрахунок належної до перерахування на небюджетний рахунок суми податку на додану вартість проводиться щомісяця відповідно до окремої податкової декларації. Перераховані безпосередньо з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми коштів за рахунок сум податку на додану вартість, що розраховуються переробними підприємствами за окремою податковою декларацією, не враховуються як дотації. Не перераховані на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість та виплати сум коштів, здійснені з небюджетних рахунків за призначенням з порушенням цього Порядку, вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Пункт 7 Порядку передбачає, що не перераховані переробними підприємствами на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників суми дотацій у строки, встановлені законодавством для сплати податку на додану вартість до бюджету, вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Згідно абзацу “а” п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпункт 5.3.1. пункту 5.3 ст. 5 вищевказаного Закону передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.14 Наказу Державної податкової адміністрації України “Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання”від 30.05.1997 року № 166 передбачено порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість переробного підприємства, в р. 20 такої податкової декларації вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника та спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам.

Бахмацькою МДПІ проведено невиїзну документальну  (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість. В результаті проведеної перевірки складено акт від 03.06.2010 року № 652/15-214.

Відповідно до вищезазначеного Акту відповідачем порушено п. 4 Порядку в частині виплати сум податку на додану вартість здійснених з не бюджетних рахунків за призначенням з порушенням вимог Порядку, зокрема з порушенням термінів, установлених законодавством для сплати податку на додану вартість та не зараховані кошти на не бюджетний рахунок вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем подано податкову декларацію за квітень 2010 року  № 9001929683 від 20.05.2010 року, в сумі 231 467,00 грн.  

В силу ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення в адміністративних справах, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідачем не надано доказів на спростування позовних вимог.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах держави в особі Бахмацької міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмач м»ясо», третя особа Управління державного казначейства в Бахмацькому районі Чернігівської області є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а податкова заборгованість стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -  

П О С Т А Н О В И В :

  Позовні вимоги прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах держави в особі Бахмацької міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмач м»ясо», третя особа Управління державного казначейства в Бахмацькому районі Чернігівської області про стягнення податкового боргу   – задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів з товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмая м'ясо» (16500, м. Бахмач, вул. Петровського, 64, ЄДРПОУ 32895590, р/р 26002301339901 в Бахмацькому відділенні Ощадбанк № 3049) податковий борг з податку на додану вартість для виплати дотацій переробним підприємствам в сумі 231 467 (двісті тридцять одна тисяча чотириста шістдесят сім) грн. 00 коп., як таку, що використана не за цільовим призначенням на рахунок Державного бюджету, код 22824227. Банк: УДК в Чернігівській області, МФО 853592.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду в повному обсязі виготовлена 03 серпня 2010 року.

Суддя                                                                                           С.Л. Клопот

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація