Справа № 2- 395/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2010 р.
Новоушицький районний суд в складі : головуючої - судді Шуригіної О.В.,при секретарі Стандрійчук М.П., розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Нова Ушиця справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог ОСОБА_2 до територіальної громади Новоушицької селищної ради про встановлення додаткового строку звернення в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини ,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернулась з позовною заявою в суд у якій вказала , що її батько – ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року .
За життя він склав заповіт , який є чинний .
Вона є спадкоємицею ? частини майна за заповітом . Інших прямих спадкоємців на обов»язкову частку спадкового майна немає, оскільки дружина спадкодавця – померла .
Після смерті батька вона звернулась до державної нотаріальної контори з метою переоформлення спадщини , однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки пропущено шестимісячний термін подачі заяви про прийняття спадщини .
Оскільки вона в період строку звернення в нотаріальну контору пребувала за кордоном, то своєчасно не подала відповідної заяви, тому змушена за захистом своїх прав звернутися до суду. В судовому засіданні позивач просить позов задовольнити , визнати поважною причину пропуску строку звернення до нотаріальної контори, встановити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини .
Представник Новоушицької селищної ради в судове засідання не з"явився, подав до суду клопотання, в якому просить справу слухати у його відсутності, проти позову не заперечує.
Третя особа без самостійних вимог в судове засідання не з»явилась , повідомлена належним чином .
Заслухавши пояснення позивача, перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, по слідуючих підставах :
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Право позивача на звернення з заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини підтверджується дослідженими в судовому засіданні документами:
- свідоцтвом про смерть ОСОБА_3, згідно якого встановлено, що останній помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року;
- копією заповіту від 23 травня 2008 року на ім»я ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Георгіївни ;
- копією електронного авіабілету з датою виліту з України – 18.06.2009 року та копією закордонного паспорту з відмціткою про те , що ОСОБА_1 з 18 червня 2009 року по 10 червня 2010 року перебувала за кордоном .
Постановою Віньковецької державної нотаріальної контори від 14 липня 2010 року ОСОБА_1 відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 в зв»язку з пропуском шестимісячного терміну звернення, спадкова справа після смерті останнього не заводилась.
З врахуванням добутих у судовому засідані доказів суд приходить до висновку, що позивач з поважної причини пропустила шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори в зв»язку з перебуванням за кордоном .
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60, ЦПК України, ст. 1268, 1272 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк в два місяці для звернення в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 .
Перебіг строку починається з дня набрання рішенням чинності.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуюча по справі - суддя О.В. Шуригіна