Копія № 2-0-18/07
Рішення
іменем України
16 лютого 2007 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області
в складі:
головуючого-судді Білери П.П.
при секретарі Хмарській К.Ф.
з участю заявника ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка цивільну справу за заявоюОСОБА_1 про встановлення факту своєчасного прийняття
спадщини ,суд
Встановив:
Заявник свої вимоги мотивує тим , що 29 жовтня 2002 року ОСОБА_2. їй ОСОБА_1. , все своє майно. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. померла , після її смерті відкрилась спадщина , яка складається з домоволодіння , що розташоване вАДРЕСА_1 Охтирського району Сумської області . Вона являються спадкоємцем за заповітом на вищевказане майно, інших спадкоємців не має . Але в установлений законом строк , вона не звернулась до нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину , тому пропустила строк прийняття спадщини, хоча вона своєчасно прийняла спадщину , так як проживає в будинку померлої ОСОБА_2. , зробила там ремонт , обробляє земельну ділянку . В даний час заявнику необхідно одержати свідоцтво про право на спадщину на вищевказане спадкове майно , тому вона вимушена звернутись до суду для встановлення факту прийняття спадщини .
Представник заінтересованої особи Охтирської районної державної нотаріальної контори , в судове засідання не з'явився , але надав суду заяву в якій просить справу розглядати без їхньої участі.
Заслухавши осіб , які беруть участь у розгляді справи , дослідивши надані суду докази , суд вважає , що заява підлягає задоволенню , так як судом встановлено ,що згідно копії заповіту померла ОСОБА_2. заповіла все своє майно ОСОБА_1.
Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Аналізуючи всі вище означені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку , що заявник після смерті ОСОБА_2. фактично прийняла спадщину .
Згідно до ст.549 ЦК України ( в редакції 1963 року ) визнається , що спадкоємець прийняв спадщину , якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Згідно до ст. 256 ч.2 ЦПК України , у судовому порядку може бути встановлений факт , від якого залежить виникнення , зміна або припинення майнових прав громадян .
Таким чином , суд приходить до висновку , що заяву необхідно задовольнити і встановити факт прийняття спадщини .
На підставі вище означеного та керуючись ст.549 ЦК України в редакції 1963 року, ст.ст. 10,60,213-215,256 ЦПК України , суд
2
Вирішив :
Встановити факт своєчасного прийняття спадщиниОСОБА_1 , яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 ,померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано .