Судове рішення #10421123

      У Х В А Л А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

11 серпня 2010 року                                                                                                 місто Рівне  

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі:     головуючого Буцяка З.І.  

     суддів Собіни І.М., Хилевича С.В.  

                  з участю секретаря судового засідання Омельчук А.М.,  

                                    апелянта  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Рівненського районного суду від 20 квітня 2010 року у справі за позовом ПАТ КБ «Приватбанк»» до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про стягнення кредитної заборгованості,    

в с т а н о в и л а :  

Рішенням Рівненського районного суду від 20 квітня 2010 року позов ПАТ КБ «Приватбанк»» до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про стягнення кредитної заборгованості задоволено. З позичальника ОСОБА_1 та поручителя ОСОБА_2 на користь банку солідарно стягнено кредитну заборгованість у сумі 13244,84 грн., а також 252,45 грн. судових витрат у справі.  

В поданій на це рішення апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилалася на те, що позивач не довів у суді суму її кредитної заборгованості, а також на те, що кредитна заборгованість виникла з вини самого банку. Вказувала, що вона щомісячно погашала кредит у визначених розмірах не 14 числа кожного місяця, як було встановлено графіком, а в 20-30 числах місяця після отримання заробітної плати. Після того, як у червні 2008 року вона внесла лише половину місячної суми, представники банку забрали в заклад її майно: музичний центр, відеокамеру, принтер та мікрохвильову піч вартістю близько 10000 грн. Їх у подальшому реалізували, і цього повинно було вистачити для погашення всієї її кредитної заборгованості.  

Покликаючись на ці обставини, апелянт просила апеляційний суд рішення місцевого суду скасувати й ухвалити у справі нове з урахуванням усіх обставин справи. Судові витрати просила покласти на позивача.  

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з’явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.  

Судом установлено, що 16 лютого 2007 року ОСОБА_1 уклала з ПАТ КБ «Приватбанк»» кредитний договір на суму 30000 грн. під 32 % річних строком до 14 серпня 2008 року. Її поручителем за цією угодою виступила відповідачка ОСОБА_2  

Позичальник узяті на себе зобов’язання перед банком за укладеним кредитним договором порушила. Зокрема, апелянт визнала, що вона щомісячно погашала кредит у визначених розмірах не 14 числа кожного місяця, як було встановлено графіком, а в 20-30 числах місяця після отримання заробітної плати. Крім того, окремі місячні платежі вона вносила не в повному обсязі.  

Статтею 554 ЦК  України встановлено, що у разі  порушення  боржником  зобов'язання,  забезпеченого  порукою, боржник і поручитель відповідають перед  кредитором  як  солідарні боржники,  якщо  договором   поруки   не   встановлено   додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.  

Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.  

Особи,   які   спільно  дали  поруку,  відповідають  перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.  

Згідно з частинами 1, 2, 4 статті 543 ЦК України у разі солідарного обов'язку боржників  (солідарних  боржників)  кредитор має право вимагати виконання  обов'язку  частково  або  в  повному обсязі як від усіх боржників разом, так  і  від  будь-кого  з  них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов'язку  не  в  повному обсязі від одного із  солідарних  боржників,  має  право  вимагати недоодержане від решти солідарних  боржників.  Солідарні  боржники залишаються зобов'язаними  доти,  доки  їхній  обов'язок  не  буде виконаний у повному  обсязі.  Виконання  солідарного  обов'язку  у повному  обсязі  одним  із  боржників  припиняє  обов'язок   решти солідарних боржників перед кредитором.  

Факт неналежного виконання кредитних зобов’язань у справі доведений.  

Що стосується доводів апелянта про неправильне визначення банком сум кредитної заборгованості, то вони на увагу не заслуговують, оскільки з цього приводу відповідачкою не наведено відповідних розрахунків та не подано доказів, які б спростовували зроблені банком нарахування.  

Як видно з матеріалів справи, належне майно (музичний центр, відеокамеру, принтер та мікрохвильову піч) апелянт передала позивачу в заклад у добровільному порядку, про що свідчить відповідний акт, а також дала банку свою письмову безумовну згоду на їх реалізацію. Виручені кошти в сумі 1892,26 грн. позивач зарахував на погашення заборгованості позичальника за кредитним договором.  

Частиною 2 ст. 308 ЦПК України встановлено, що не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.  

У зв’язку з цим решта доводів апеляційної скарги підлягають відхиленню.  

Зважаючи на викладене, колегія суддів рахує, що суд першої інстанції, повно і всебічно з’ясувавши всі дійсні обставини спору сторін та виконавши інші вимоги цивільного судочинства, вирішив дану справу згідно із законом.  

Підстав для скасування ухваленого у справі судового рішення та задоволення поданої  апеляційної скарги, виходячи з меж її доводів, апеляційний суд не вбачає.  

Поручителем ОСОБА_2 рішення місцевого суду в апеляційному порядку не оскаржено.  

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів  

у х в а л и л а :  

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити .  

Рішення Рівненського районного суду від 20 квітня 2010 року залишити без змін.  

Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.  

  Головуючий  

Судді:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація