Справа № 2-о-25 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.02.2007 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Корольової Г.Ю.
при секретарі Наливайкіній Н.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
Встановив:
В лютому 2007 року заявники звернулась до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, свої вимоги мотивують тим, що 30.05.1996 року виконавчим комітетом Охтирської міської Ради народних депутатів було видано свідоцтво про право власності на житло, що квартира, яка знаходиться за адресою:АДРЕСА_1, м. Охтирка дійсно належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1 та членам його сім'ї ОСОБА_2. і ОСОБА_3.
Даний документ був виданий на підставі паспорту, в якому переклад прізвища на українську мову записано не вірно.
Тому змушені звернутися до суду з даною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Встановлення даного факту має для заявників юридичне значення.
В попередньому судовому засіданні заявники ОСОБА_1., ОСОБА_2. вимоги свої підтримали в повному обсязі.
Заявник ОСОБА_3. у попереднє судове засідання не з'явився, хоча вчасно і належним чином повідомлений про розгляд справи, але причини неявки суду не відомі.
Суд проаналізував матеріали справи вислухавши пояснення заявників, дійшов висновку про необхідність задоволення заяви зі слідуючих підстав.
В попередньому судовому засіданні встановлено, що 30 травня 1996 року виконавчим комітетом Охтирської міської Ради народних депутатів було видано свідоцтво про право власності на житло (а.с. 5), що квартира, яка знаходиться за адресою:АДРЕСА_1 м. Охтирка дійсно належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1та членам його сім'ї ОСОБА_2 і ОСОБА_3.
Цей документ - свідоцтво про право власності на житло був виданий заявнику ОСОБА_1 на прізвище ОСОБА_1 на підставі паспорту громадянина СРСР НОМЕР_1 ВВС Охтирського райвиконкому Сумської області, в якому переклад прізвища на українську мову записано не вірно (а.с. 6).
Про те, що правильно прізвище заявників ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується і паспортами, виданими Охтирським МРВ УМВС України в Сумській області 15.04.2002 року на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 7) і паспортом, виданим Охтирським МРВ УМВС України в Сумській області 19.11.1996 року - ОСОБА_2 (а.с. 8).
Тому їхнє прізвище, яке вказане в зазначеному документі в свідоцтві на право власності не збігається з прізвищем, вказаному в паспорті, а організація, яка видала цей документ не має можливості внести до нього відповідні виправлення, тобто прізвища ІНФОРМАЦІЯ_2 замінити на прізвище ІНФОРМАЦІЯ_1.
2
Суд вважає, що факт належності правовстановлюючого документу знайшов своє підтвердження в суді, такі факти мають юридичні наслідки, тому доцільно захистити права заявників, задовольнивши їх вимоги.
Згідно ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215, 256, 257, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що правовстановлюючий документ, а саме, що свідоцтво про право власності на житло видане 30 травня 1996 року виконавчим комітетом Охтирської міської Ради народних депутатів, на квартиру, яка знаходиться за адресою:АДРЕСА_1 м. Охтирка на прізвище ОСОБА_1 та членам його сім'ї ОСОБА_2, ОСОБА_3 дійсно належить ОСОБА_1 та членам його сім'ї: дружині ОСОБА_2 і сину ОСОБА_3.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Охтирського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.