Судове рішення #10417092

№ 6а-80/10  

У Х В А Л А  

  09 серпня 2010 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі головуючого, судді: Уржумової Н.В. розглянувши заяву Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про роз’яснення постанови Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11 березня 2010 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, яка звернулася до суду на підставі   довіреності від імені ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про визнання дій відповідача протиправними та покладення зобов’язання  зробити перерахунок та виплатити  основну та додаткову пенсію, -  

  в с т а н о в и в:  

  Постановою Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11 березня 2010 року п   озовні вимоги ОСОБА_1, яка звернулася до суду на підставі довіреності від імені ОСОБА_2 були задовольні частково та визнані протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим щодо виплати ОСОБА_2 щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірах менших, ніж встановлено Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; зобов’язано Головне Управління Пенсійного фонду України в АР Крим  перерахувати та виплатити ОСОБА_2, як особі, віднесеній до 1 категорії громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», інваліду 2 групи, щодо якого встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 50 Закону України «Про  статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» з 30.09.2008 року з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених законами у розрахунковий період.  

Ухвалою судової палати у цивільних справах апеляційного суду АР Крим від 16 липня 2010 року апеляційні скарга Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим на постанову   Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11 березня 2010 року була визнана неподаною і повернута заявникові.  

Від Головного   Управління Пенсійного фонду України в АР Крим до суду надійшла заява, в якій Управління просить  роз’яснити, що відповідно з резолютивною частиною постанови   Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11 березня 2010 року по справі №2а-229/10   Головне Управління Пенсійного фонду України в АР Крим   було зобов’язано перерахувати та виплатити ОСОБА_2 додаткову пенсію згідно зі ст.. 50 Закону України «Про  статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» з 30.09.2008 року по час розгляду справи судом першої інстанції або ж по дату набрання постановою законної сили (а.с. 139).  

У судове засідання сторони по справі не з’явилися, повідомлені відповідно до вимог діючого законодавства.  

Від представника позивача надійшла письмова заява з проханням провести судове засідання у її відсутність.  

Інші сторони по справі причин своєї неявки суду не повідомили.  

Заява про роз’яснення судового рішення розглядається судом у порядку частини 1 статті 41 КАС України.  

Розглянувши подану заяву, оглянувши оригінал постанови Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11.03.2010 року (а.с.119-121), оригінал ухвали   судової палати у цивільних справах апеляційного суду АР Крим від 16.07.2010 року (а.с. 136),   суд дійшов до висновку про задоволення заяви Головного   Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про   роз’яснення постанови суду, оскільки вищевказане судове рішення, на думку суду, містить в собі незрозумілості, які ускладнюють його реалізацію.  

Так, частиною 1 статті 170 КАС України встановлено, що якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.  

Але ж,  з поданої Головним   Управлінням Пенсійного фонду України в АР Крим   ГУ ПФУ заяви та оригіналу, дослідженої постанови  Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11.03.2010 року убачається, що її зміст є не зрозумілим, а саме   зобов’язано Головне Управління Пенсійного фонду України в АР Крим  перерахувати та виплатити ОСОБА_2, як особі, віднесеній до 1 категорії громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», інваліду 2 групи, щодо якого встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 50 Закону України «Про  статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» з 30.09.2008 року з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених законами у розрахунковий період. Однак, по якій саме час повинна бути виплачена пенсія в судовому рішенні не зазначено.  

  Враховуючи усе вищевикладене у сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення заяви Головного   Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про   роз’яснення постанови Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11.03.2010 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, яка звернулася до суду на підставі   довіреності від імені ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим про визнання дій відповідача протиправними та покладення зобов’язання  зробити перерахунок та виплатити  основну та додаткову пенсію, зазначивши, що до нарахування та  виплати ОСОБА_2 підлягає сума за період з  30.09.2008 року та на час проголошення судового рішення, а саме на  11.03.2010 року, тобто до часу, на протязі якого відповідачем допускалося порушення прав позивача, що було встановлено судовим розглядом.  

  На підставі статей 170, 185-186 Кодексу України про адміністративне судочинство, суд,–  

  у х в а л и в:  

      Заяву Головного   Управління Пенсійного фонду України в АР Крим  - задовольнити.  

  Роз`яснити постанову Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 11 березня 2010 року та зазначити, що   Головне Управління Пенсійного фонду України в АР Крим зобов’язано  перерахувати та виплатити ОСОБА_2, як особі, віднесеній до 1 категорії громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», інваліду 2 групи, щодо якого встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 50 Закону України «Про  статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» з 30.09.2008 року  по  11.03.2010 року (включно), виходячи  з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених законами у розрахунковий період.    

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.  

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.  

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.  

  Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація