Судове рішення #10413187

                                                                                                        Справа № 1-229/2010 р.

       

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

23 липня   2010 року Смілянський міськрайонний  суд Черкаської області в складі:

       

                   головуючого-судді                           Яценка С.Л.

                при секретарі                                     Зайвенко Л.М.

         з участю прокурора                 Сухомудренка В.В.

                                                                         

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду в м. Сміла кримінальну справу про обвинувачення  ОСОБА_1,   ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Дзюньків Погребищенського району Вінницької області, а жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з вищою освітою, працюючого начальником дільниці Катеринопільського СП «Агрошляхбуд» вул.Жовтнева,1 м.Катеринопіль Черкаської області,  раніше не судимого

                                                   - за   ч.2  ст.191, ч.1 ст.366 КК України

встановив:

   

 ОСОБА_1, працюючи начальником дільниці Катеринопільского СП «Агрошляхбуд», що по вул.Жовтнева,1 м.Катеринопіль Черкаської області, являючись матеріально-відповідальною особою,  відповідальною за складання офіційних документів, у невстановлений слідством час та день в  листопаді 2007 року,  при проведенні гідротехнічних робіт по укріпленню дамби в с.Ташлик Смілянського району  заволодів 11,19 м3 щебеню,  чим спричинив  шкоду підприємству на 817 грн. 99 коп. і, зловживаючи  службовим становищем,   вніс  завідомо неправдиві дані до матеріального звіту  щодо фактичного обсягу використаного щебеню під час будівництва та надав його до бухгалтерії Катеринопільського СП «Агрошляхбуд».

Підсудний в судовому засіданні вину свою визнав повністю і дав конкретні пояснення  про обставини скоєння злочину, які відповідають пред’явленому обвинуваченню.

  Крім визнання своєї вини  підсудним, його винність в скоєні злочину підтверджується доказами добутими відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України.

Дії підсудного суд кваліфікує за ч.2 ст.191 КК України так  як він, будучи службовою особою, заволодів чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем та ч.1 ст.366 КК України  як внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який за місцем проживання характеризується позитивно, в скоєному щиро покаявся, повністю відшкодував завдані збитки, до кримінальної відповідальності притягується вперше.

 Ці обставини суд  оцінює в сукупності як такі, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину і знаходить за можливе  як до основного і додаткового покарання, передбаченого ч.2 ст.191 КК України,  примінити ст.69 КК України і обрати йому з переходом до іншого  більш м’яке покарання не зазначене в санкції  ч.2 ст.191 КК України – штраф без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.

Санкція ч.1 ст.366 КК України передбачає  додаткове покарання – позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю. Суд вважає за можливе примінити с.69 КК України і не застосовувати це додаткове покарання.

Речові докази вирішити в порядку ст.81 КПК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-

засудив:

ОСОБА_1   визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених   ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України і призначити йому покарання:

-   за ч.2 191 КК України з приміненням ст.69  КК України – 850 грн. штрафу без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з адміністративно-господарськими та розпорядчими функціями;

-   за ч.1 ст.366 КК України – 800 грн. штрафу з приміненням ст.69 КК України без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з адміністративно-господарськими та розпорядчими функціями.

На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів  шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити покарання – 850 грн. штрафу без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з адміністративно-господарськими та розпорядчими  функціями.

Запобіжний захід – підписку про невиїзд – відмінити.

Речові докази, які знаходяться в матеріалах  справи, залишити в кримінальній справі.

Апеляція на вирок може бути подана до  апеляційного суду Черкаської області  через міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення учасниками процесу.

                                                      Головуючий: підпис

 Згідно з оригіналом:

Голова Смілянського

міськрайонного суду                                                                 С.Л.Яценко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація