У Х В А Л А
9 серпня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючого - Ігнатюка Б.Ю.
суддів – Дроботі В.В., Власова С.О.
при секретарі – Майор Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород клопотання управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Ужгородського міськрайонного суду від 16 квітня 2009 року ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Зазначеною постановою вирішено справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді про поновлення строку звернення до суду та про зобов’язання нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги.
Ця постанова оскаржена відповідачем, але з пропуском строку апеляційного оскарження. Тому ним заявлено клопотання про поновлення цього строку, оскільки, як вважає апелянт, пропустив його по поважній причині: пізно отримав копію постанови.
В судове засідання представник апелянта не явився, хоча про час та місце розгляду справи апелянт був належно повідомлений.
Заслухавши доповідача та дослідивши матеріали справи колегія суддів вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Прийняття оскаржуваної постанови та її апеляційного оскарження відбувалось в час розгляду цієї категорії справ в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.3 ст.185 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Частиною 5 цієї статті встановлено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Оскаржувана постанова була отримана апелянтом 14 жовтня 2009 року , а апеляційна скарга подана лише 5 листопада 2009 року.
Таким чином апеляційна скарга подана з пропуском встановленого законом строку апеляційного оскарження і жодної поважної причини його пропуску апелянтом не наведено. Тому суд не знаходить підстав для поновлення строку апеляційного оскарження, що відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без розгляду.
Керуючись ст.ст. 72, 294 ЦПК України, судова колегія
У Х В А Л И Л А :
У задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Ужгородського міськрайонного суду від 16 квітня 2009 р. по даній справі відмовити, а подану апеляційну скаргу на постанову залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді :