Справа № 2 – 317 / 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
5 серпня 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - В.Л. МАРЕНЮКА
при секретарі - В.І. ОКОЛІТИ
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Добрянської сільської ради , с. Добра, Маньківського району, Черкаської області про продовження строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися до відповідача з позовом про продовження строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Умань, Черкаської області, помер позивачів чоловік та батько ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку з прибудинковими господарськими приміщеннями, які розташовані в АДРЕСА_1.
Так як її чоловік ОСОБА_3, помер раптово, то ніяких заповідальних розпоряджень на майно, він не залишив. Після смерті чоловіка вони фактично прийняли спадщину, володіли та користувалися нею. Систематично приїжджаючи в село вони обробляли город, доглядали за будинком, вона мала намір вийти на пенсію переїхати в село.
За законом, позивачі є спадкоємцями першої черги. Вони провели поховання за власні кошти, тому вчасно не могли оформити спадщину.
Із-за незнання законів вони пропустили шестимісячний термін подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, і не реалізували своє право на спадщину.
Нині лише в судовому порядку можливо вирішити проблему позивачів, що і змусило їх звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивачі в судовому засіданні позовні вимоги підтримали.
Представник Добрянської сільської ради в судове засідання не з’явився, але згідно письмової просить справу слухати у його відсутності та не заперечує на задоволення позовних вимог.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню згідно вимог ст. ст. 1223, 1270, 1272 ЦК України, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Умань, Черкаської області, помер позивачів чоловік та батько ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку з прибудинковими господарськими приміщеннями, які розташовані в АДРЕСА_1. Так як її чоловік ОСОБА_3, помер раптово, то ніяких заповідальних розпоряджень на майно, він не залишив. Після смерті чоловіка вони фактично прийняли спадщину, володіли та користувалися нею. Систематично приїжджаючи в село вони обробляли город, доглядали за будинком, вона мала намір вийти на пенсію переїхати в село. За законом, позивачі є спадкоємцями першої черги. Вони провели поховання за власні кошти, тому вчасно не могли оформити спадщину, а тому позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58-60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 1223, 1270, 1272 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Продовжити термін на прийняття спадщини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року в місті Умань, Черкаської області, визначивши їм додатковий строк терміном три місяці з моменту вступу рішення в законну силу.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається в апеляційний суд Черкаської області через Маньківський районний суд Черкаської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ В.Л. МАРЕНЮК