справа № 2-345/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2010 р. місто Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі головуючої судді Лиманської М.В., секретарі Грабовець К.Ф., за участю представника позивача – ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Городня цивільну справу позовною заявою ОСОБА_2 до Бурівської сільської ради Городнянського району Чернігівської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за заповітом, третя особа на боці відповідача приватний нотаріус Сова В.Ф. Городнянського нотаріального округу Чернігівської області -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 у червні 2010 р. звернулась до суду з позовом до Бурівської сільської ради Городнянського району Чернігівської області про визнання за нею права власності на жилий будинок з надвірними будівлями та спорудами в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 р. її матері ОСОБА_4.
З позову виходить, що після смерті матері позивач звернулась з заявою про прийняття спадщини до приватного нотаріуса Сова В.Ф. Городнянського нотаріального округу Чернігівської області, і нотаріусом було відкрито спадкову справу. До складу спадкової маси входить житловий будинок з побутовими та господарськими спорудами по АДРЕСА_1. Первинна реєстрація прав власності на спадковий будинок не проводилась та правовстановлюючий документ відсутній, що є перешкодою в отриманні свідоцтва про право на спадщину на спадковий будинок.
У судовому засіданні представник позивачки позов підтримав та наполягав на його задоволенні, при цьому пояснивши, що первинна реєстрація прав власності на спадковий будинок не проводилась та правовстановлюючий документ відсутній, що і є перешкодою в отриманні нею свідоцтва про право на спадщину.
Представник відповідача – Бурівської сільської ради Городнянського району Чернігівської області у судове засідання не з’явився, Бурівський сільський голова 07.07.2010 р. подав до суду заяву про розгляд справи без участі їх представника, заперечень проти позову не мають. /а.с.19/
Представник третьої особи – приватного нотаріуса Городнянського нотаріального округу Сова В.Ф. у судове засідання не з’явився, своєю заявою на адресу суду нотаріус просила розглянути справу в її відсутність.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши усі наявні матеріали справи, надані сторонами докази, суд прийшов до наступного:
Судом встановлено, що згідно записів по господарській книзі за №1 за 1986-1990 роки станом на 01 липня 1990 року в будинку за адресою: АДРЕСА_1 і по день смерті проживала ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та вона мала у власності ціле домоволодіння.
Згідно технічного паспорту на житловий будинок АДРЕСА_1 від 27.05.2010 року, вказане домоволодіння складається з : А-1 жилого будинку загальною площею 60,5 м2 , жилою площею 20,0 кв.м., а-1 сараю, Б-1 сараю, В-1 сараю, Г-1 пригребиці, г-1 погреба з люком, 1. воріт з хвірткою, 2 огорожі суцільної. /а.с.16-17/
Згідно довідки Городнянського РГ БТІ від 03.06.2010 р. за № 876 випливає, що право власності на жилий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 не зареєстровано та будинок в експлуатацію не здавався. /а.с.15/.
ОСОБА_4 померла 04.01.2010 р. у віці 80 років у с.Бурівка Городнянського району Чернігівської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1. /а.с.9/
За життя ОСОБА_4 зробила нотаріально посвідчений заповіт за яким призначила своєю спадкоємицею ОСОБА_2 і заповіла все своє майно, що підтверджується дублікатом заповіту.
Родинні відносини між позивачем та ОСОБА_4, як дочкою та матір’ю, підтверджуються дослідженими у судовому засіданні документами, а саме:
- свідоцтвом про народження НОМЕР_2, з якого встановлено, що дівоче прізвище позивача «Родинченко»;
- свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_3 від 17.06.1976 р. з ОСОБА_6. /а.с.7-8/.
За таких підстав, враховуючи приписи ст.1222 ЦК України позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті матері ОСОБА_4
Згідно вимог ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до вимог ст.1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов‘язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Як встановлено у судовому засіданні позивач звернулась до приватного нотаріуса Городнянського нотаріального округу Сова В.Ф. з заявою про прийняття спадщини і нотаріусом 26.05.2010 року було відкрито спадкову справу №50 .
Перешкодою в отриманні позивачкою свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно є те, що первинна реєстрація прав власності на спадковий будинок не проводилась та правовстановлюючий документ відсутній, що у свою чергу унеможливлює державного нотаріуса вчинити відповідні нотаріальні дії.
Відповідно до ч.2 ст.331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.
Відповідно до положень ст.392 ЦК України власник майна може пред‘явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Відповідно до вимог ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову. А визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст.328, 331, 392, 1222, 1268, 1270, 1276, 1297 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за заповітом на жилий будинок з побутовими та господарськими спорудами по АДРЕСА_1, зазначений в технічному паспорті на житловий будинок під літерами: А-1 житловий будинок, загальною площею 60,5 кв.м., в т.ч. житловою площею 20,0 кв.м., а-1 сарай, Б-1 сарай, В-1 сарай, Г-1 пригребиця, г-1 погріб з люком, 1. ворота з хвірткою, 2 огорожа суцільна, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 р. її матері ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарже
ння і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Лиманська М. В.
Ў
- Номер: 2-345/2010
- Опис: про зменшення розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-345/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Лиманська Марина Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.07.2010
- Дата етапу: 16.07.2010