Справа № 2-2924
2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2010 року м. Кам’янець-Подільский
Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області в складі : головуючого судді – Лисюка І.В. при секретарі – Сопрун С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Кам»янець-Подільський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся із позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.
В судовому засіданні позивач підтримавши позовні вимоги вказує, що його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які проживали в с. Подільське Кам»янець-Подільського району Хмельницької області.
Як вказує позивач, мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а батько – ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після смерті матері , спадщину прийняв батько - ОСОБА_4, який постійно проживав з спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Після смерті батька, єдиними спадкоємцями за законом першої черги є він та його сестри – ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які відмовляються від прийняття спадщини на його користь.
Як вказує позивач, крім майна яке підлягає успадкуванню і на яке є правовстановлюючі документи , за ОСОБА_5 рахується Державний акт на землю. Однак вказаний правовстановлюючий документ втрачено, і відповідно було подано оголошення в місцевій газеті «Подолянин».
В судовому засіданні позивач просить визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 2,0729 га, яка належала ОСОБА_5 на праві власності відповідно до Державного акту від 08 лютого 2002 року, дана земельна ділянка розташована в с. Подільське Кам»янець-Подільського району.
Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилася. До початку слухання справи направила заяву, в якій позовні вимоги ОСОБА_1 про право власності на спадкове майно , визнає. Просить справу розглядати без її участі в судовому засіданні.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 визнала.
Суд, заслухавши позивача, відповідачку – ОСОБА_2 , вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки засновані на законі, доведені в суді, зібраними документами у справі, повністю визнані самими відповідачами.
Встановлено, що позивач є сином ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а батько – ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчать копії свідоцтв про смерть, що знаходяться в матеріалах справи.
Згідно ст. 1261 Цивільного кодексу України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця …
Після смерті спадкодавця, єдиними спадкоємцями за законом першої черги є позивач та його сестри – ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які відмовляються від прийняття спадщини на його користь.
Однак в правах спадкоємця ОСОБА_1 оформитися не може, так як Державний акт на землю від 08 лютого 2002 року втрачено.
На підставі вище викладеного, суд вважає позовну заяву доведеною і такою, що підлягає задоволенню, оскільки відповідачами по справі визнано позовні вимоги, і які не заперечують проти визнання права на спадкове майно, а саме : земельну ділянку , яка знаходиться в с. Подільське Кам»янець-Подільського району за ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов»язків ( спадщини ) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця ) , до інших осіб ( спадкоємців ).
Згідно ст. 392 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Керуючись ст . ст. 213, 215 Цивільного Процесуального кодексу України , ст. ст. 392, 1216, 1261 Цивільного кодексу України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті матері - ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме : земельну ділянку площею 2,0729 га відповідно до Державного акту від 08 лютого 2002 року серії РІ № 764953, яка розташована в с. Подільське Кам»янець-Подільського району Хмельницької області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
СУДДЯ