РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ справа № 2-182 /2007 р.
14 березня 2007 року Надвірнянський районний суд Івано-Франківскої області
в складі головуючого судді: Безбородько В. А.
секретаря: Дмитрук СІ.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань про відшкодування моральної шкоди внаслідок трудового каліцтва.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань про відшкодування моральної шкоди внаслідок трудового каліцтва.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, і суду пояснив, що з 1985 року працював ІНФОРМАЦІЯ_1 на заводі "Промприлад".
29.03.1990 року внаслідок нещасного випадку на виробництві він отримав травму голови. В 2000 році в результаті погіршення здоров"я через отриману травму він звернувся в обласну МСЕК. Встановлено, що внаслідок виробничої травми в нього стався розлад здОров"я, що є причиною припинення виробничої діяльності внаслідок втрати працездатності, інвалідність є причиною отриманої на виробництві травми.
Просить постановити рішення, яким стягнути в його користь з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань 30000 грн, моральної шкоди.
Представник відповідача позов не визнав, пояснив, що з відповідачем на виробництві стався нещасний випадок ще в 1990 році.
ОСОБА_1 вперше був діагностований в 2000 році, тобто факт стійкої втрати працездатності позивач отримав до набрання чинності Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання". В зв"язку з цим моральну шкоду позивачу повинно відшкодовувати підприємство, яке на даний час діє.
Просить в позові відмовити.
Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази, представлені ними на виконання вимог ст. 60 ЦПК України і які вони вважають достатніми для обгрунтування і заперечення своїх позовних вимог та з"ясувавши фактичні обставини справи приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково з наступних підстав.
Згідно Акту НОМЕР_1, Форми Н-1, про нещасний випадок на підприємстві від 4.04.1990 року внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_1. отримав травму голови. Після отриманої травми він продовжував працювати.
14.03.2000 року Харківський науково-дослідний інститут психіатрії та неврології надав висновок про те, що в результаті виробничої травми в позивача стався розлад здоров"я, що є причиною припинення виообничої діяльності внаслідок втрати працездатності. Встановлена інвалідність є причиною отриманої на виробництві травми.
Відповідно до ст. 34 п.3 Закону України "Про загальнообов,,язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та рішення Конституційного Суду України № 1-рп/2004 від 27.01.2004 року відшкодування моральної шкоди, заподіяної умовами виробництва має забезпечуватися Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до переконання, що відповідач повинен відшкодувати позивачу 12000 грн. моральної шкоди.
На підставі ст. 34 п.З Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та рішення Конституційного Суду України № 1-рп/2004 від 27.01.2004 року, ст.ст. 1167,1195 ЦК України та керуючись ст.209,213,214,215,225,226 ЦПК України суд,
ВИРІШИВ:
Позов задоволити частково.
Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в користь ОСОБА_1 12000 грн моральної шкоди.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заява про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна заява не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошенім рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.