Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22 - 5330 / 2010 р. Головуючий у 1 інстанції: Фісун Н.В.
Суддя-доповідач: Кочеткова І.В
У Х В А Л А
Іменем України
9 серпня 2010 року. м. Запоріжжя.
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Савченко О.В.,
Суддів: Стрелець Л.Г.,
Кочеткової І.В.
При секретарі: Мосіній О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Світ» на ухвалу Оріхівського районного суду Запорізької області від 09 червня 2010 року про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_2 про Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Світ» про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості з орендної плати, -
В С Т А Н О В И Л А:
У вересні 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ТОВ «Агро-Світ» про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості з орендної плати.
В обґрунтування позовних вимог зазначав, що він, як власник розташованої на території Кіровської сільської ради Оріхівського району земельної ділянки площею 4,65 гектарів, 18 .11.2003 року уклав з відповідачем договір оренди цієї ділянки строком на 5 років. Вказаний договір був зареєстрований 26.05.2005 року в Запорізькій регіональній філії Державного комітету України по земельних ресурсах за № 040527500161.
Згідно умов договору відповідач з 15 серпня по 31 грудня кожного року повинен сплачувати орендну плату у розмірі не менше 750 грн.
Посилаючись на те, що протягом 2008-2009 років в порушення умов договору орендна плата йому не взагалі виплачувалась, просив розірвати укладений договір оренди земельної ділянки та стягнути з відповідача заборгованість з орендної плати у розмірі 1500 грн.
Ухвалою Оріхівського районного суду Запорізької області від 09 червня 2010 року заборонено ТОВ «Агро – Світ» особисто та за допомогою будь-яких інших організацій або громадян проводити будь-які сільськогосподарські роботи направлені на обробку чи засівання земельної ділянки, площею 4,65га, яка належить на праві власності ОСОБА_2, відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЗП № 064508 від 20.08.2004 року та надана в оренду ТОВ «Агро – Світ», відповідно до договору, укладеного між ОСОБА_2М та ТОВ «Агро – Світ» 18.11.2003 року.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою суду, ТОВ «Агро – Світ» подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просять ухвалу районного суду скасувати.
Вислухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
За змістом ст.ст.151, 152 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити засоби забезпечення позову, в тому числі шляхом заборони вчиняти певні дії.
Відповідно до роз’яснень, які містяться в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року „Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову”, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з’ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв’язку із застосуванням відповідних заходів.
Забороняючи відповідачеві проводити будь-які сільськогосподарські роботи, суд з’ясовував, що строк дії договору оренди сторін сплинув у травні 2010 року, навесні 2010 року відповідач ніякі роботи на спірній земельній ділянці не виконував, спірна ділянка засіяна іншим господарством, з яким позивач має намір укласти договір(а.с.7-8, 113).
Доказів в обґрунтування своїх доводів про те, що відповідач восени засіяв ділянку озимою пшеницею і ухвала про забезпечення позову фактично унеможливлює збір врожаю, апелянт суду не надав.
За таких обставин доводи апелянта про порушення судом першої інстанції норм процесуального права при вжитті заходів забезпечення позову не заслуговують на увагу.
Ухвала суду відповідає матеріалам справи і вимогам закону, підстав для її скасування судова колегія не вбачає.
Керуючись ст. ст.307, 312 п.1, 313, 317 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ТОВ «Агро – Світ» відхилити.
Ухвалу Оріхівського районного суду Запорізької області від 09 червня 2010 року в цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: