Судове рішення #10409995

Справа № 2-1225/2010 р.

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

09 липня 2010 року                                                                           смт Красногвардійське

Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

судді Шевченко І.В., при секретарі Нудьга Р.Д.,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в :

У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 26.04.1991 року.

Позивач зазначив, що перебуває з відповідачкою у шлюбі, від якого в них є неповнолітня дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, однак спільне життя в них не склалося, шлюбні відносини між ними припинені з 25 листопада 1997 року, спільне господарство не ведеться, спору про поділ майна немає.

У судове засідання позивач не з’явився, надав заяву про слухання справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав, просив шлюб розірвати.

Відповідачка у судове засідання не з’явилася, про час та розгляд справи повідомлена належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, про причини неявки не повідомила, своїх заперечень не надала. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Матеріалами справи встановлено, що 26.04.1991 р. сторони зареєстрували шлюб (а.с. 5-6), від якого мають неповнолітню дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7).

    Згідно зі ст.ст.21, 24 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, якій ґрунтується на їх вільній згоді.

Судом встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі, мають неповнолітню дочку, однак за період спільного життя створити міцної родини не змогли, тривалий час шлюбних відносин не підтримують, неявку відповідачки у судове засідання суд розцінює як байдужість до збереження шлюбу.

У відповідності до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що почуття любові та поваги між сторонами утрачено, вони спільного господарства не ведуть, на примирення не згодні, у зв’язку з чим подальше спільне проживання та збереження сім’ї не можливе, розірвання шлюбу не порушуватиме прав, інтересів третіх осіб та дитини.

    Керуючись ст.ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст.11, 130, 169, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити .

Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 26 квітня 1991 року Великосуходільською сільською радою Краснодонського району Луганської області, актовий запис № 8,   розірвати.

Стягнути при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС з ОСОБА_2 держмито у дохід держави у розмірі 17,00 гривень, ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Красногвардійський районний суд АР Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте Красногвардійським районним судом АР Крим за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація