Судове рішення #10403828

                           

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 _______________________________________________________________Копія

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          “  22  ”  березня   2010 року                                           м. Хмельницький

                               Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах

                                      Апеляційного суду Хмельницької області

           в складі : головуючого – судді Харчука В.М.

    суддів:  Переверзєвої Н.І., Баса О Г.

    при секретарі Гребелюк Т.Б.

                                  з участю:  представника ОСОБА_1                              

розглянула    у    відкритому    судовому    засіданні   справу   № 22 ц- 409 за апеляційною скаргою  представника ОСОБА_1  на рішення  Білогірського районного суду від 24 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди

Заслухавши доповідача,  пояснення учасника процесу , перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів

                                                           в с т а н о в и л а:                                                         :  

   

    У вересні 2009 року позивач звернувся до суду і просив стягнути з відповідача 14804 грн. 90 коп. матеріальної та 100000 грн. моральної шкоди.

    Рішенням Білогірського районного суду від 24 грудня 2009 року позов задоволено.

    Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 14804 грн. 90 коп. матеріальної та 100000 грн. моральної шкоди.

    Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави 1148 грн. судового збору на 15 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи

    В своїй апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 означене рішення вважає незаконним, просить його скасувати, посилаючись на те, що судом при визначенні розміру матеріального відшкодування не враховано сплачену ним добровільно суму в розмірі 2400 грн. на лікування потерпілої. Просить зважити на його поведінку після вчинення злочину, ставлення до потерпілої, врахувати його матеріальне становище і зменшити суму моральної шкоди до 50000 грн.

    Апеляційна скарга підлягає  задоволенню, а рішення суду -  зміні з наступних підстав.

    Судом встановлено, що 13 березня 2009 року близько 10 години на автодорозі Білогір”я – Карасиха ОСОБА_1, керуючи належним йому на праві приватної власності автомобілем „CHERY Amulet” держзнак НОМЕР_1 , порушив п. п. 1,5, 2,3 „б”, 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху України, внаслідок чого сталась дорожньо-транспортна пригода. Пасажир ОСОБА_3 отримала тяжкі тілесні ушкодження, від яких  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Вироком Білогірського районного суду від 27 липня 2009 року ОСОБА_1 визнаний винним у скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України і йому призначено покарання у вигляді обмеження волі на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки.

____________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції –  Кащук Н.С.                   Справа № 22ц- 409

Доповідач – Переверзєва Н.І.                                            Категорія № 57

    За період лікування потерпілої ОСОБА_3 її батько закупив рекомендованих лікарями медикаментів на загальну суму 8629 грн. 90 коп. На придбання одягу для покійної , здійснення ритуальних послуг та поховання затрачено 6175 грн., що підтверджено фіскальними та товарними чеками.

    Вірно встановивши ці обставини, суд прийшов до обгрунтованого висновку про необхідність відшкодування позивачеві цих витрат за рахунок відповідача.  Однак, при цьому не врахував, що ОСОБА_1 в добровільному порядку відшкодував частину коштів на лікування в сумі 2400 грн., про отримання яких  є відповідна розписка. Тому, на означену суму розмір матеріального відшкодування має бути зменшено і до стягнення підлягає12404,90 грн.

    Що ж стосується розміру матеріального відшкодування, то на думку апеляційного суду, з врахуванням характеру злочину, послідуючої поведінки ОСОБА_1, глибини і ступеня моральних страждань потерпілого, вимушених змін, що настали в його житті в зв”язку із втратою доньки,  його слід визначити в сумі 50000 грн.

    Крім того, судом 1 інстанції невірно визначено суму судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, отже до стягнення підлягає відповідно 132,5 грн. та 120 грн.

Керуючись ст. ст.307, 309, 314, 316, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

                    у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 задоволити.

    Рішення Білогірського районного суду від 24 грудня 2009 року змінити.

    Позов задоволити частково.

    Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 12404, 90 грн. матеріальної та 50000 грн. моральної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 132, 5 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення набирає  законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.

Головуючий: підпис

Судді:  підписи

Копія відповідає оригіналу:   Суддя                                                     Н.І. Переверзєва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація