Справа № 22ц-8787/10 Головуючий у І інстанції Бондаренко В.М.
Категорія 26 Доповідач Приходченко А.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого – Приходченко А.П.
суддів – Лаченкової О.В., Демченко Е.Л.
при секретарі – Кононенка І.О.
розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ВАТ «Павлоградвугілля» на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02 червня 2010 року за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Павлоградвугілля» про відшкодування моральної шкоди, спричиненої внаслідок ушкодження здоров»я під час виконання трудових обов’язків,
встановила:
В апеляційній скарзі ВАТ «Павлоградвугілля» ставить питання про скасування рішення Павлоградського міськрайонного суду від 02.06.2010 р., яким частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 і стягнуто на його користь з відповідача моральну шкоду у розмірі 6500 грн.
Апелянт посилається на неправильне застосування судом норм матеріального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість оскарженого рішення, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач тривалий час працював на шахтах ВАТ «Палоградвугілля», в результаті чого отримав професійне захворювання. Відповідно до висновку МСЕК № 2 від 02.03.2010 р. його визнано інвалідом третьої групи і встановлено 65% утрати професійної працездатності.
Суд правильно дійшов висновку, що в результаті ушкодження здоров»я позивачу завдано моральної шкоди, оскільки його стан здоров»я зумовлює фізичні болі, обмежує можливості самообслуговування, порушує нормальні життєві зв’язки.
Визначаючи розмір моральної шкоди, суд виходив з характеру моральних страждань позивача, ступеня вини відповідача і обґрунтовано у відповідності до ст. 237-1 КЗпП України та ч.1 ст. 1168 ЦК України стягнув на користь позивача з відповідача моральну шкоду у розмірі 6500 грн.
Доводи в апеляційній скарзі про неправильне застосування судом норм матеріального права не заслуговують на увагу, оскільки суперечать ч.1 ст.9 ЦК України з огляду врегулювання правовідносин.
Керуючись ст.ст. 303, 308 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ВАТ «Павлоградвугілля відхилити.
Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Судді