Судове рішення #10401604

Справа №3-1680/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

27 травня 2010 року     м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ м. Черкаси при УДАІ УМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож.: АДРЕСА_1,

за  ст.124 та ч.1 ст.130 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В:

22 травня 2010 року о 06 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем «Інфініті» д/н НОМЕР_1 по вулиці Шевченка на перехресті з вулицею ОСОБА_2 в м. Черкаси, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на бордюр, чим порушив вимоги пункту 2.3 «б», 12.1 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ст.124 КпАП України. При ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Під час оформлення матеріалів ДТП, ОСОБА_1 було проведено медичний огляд для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп’яніння, в результаті якого встановлено, що він, на момент вчинення ДТП знаходився в стані алкогольного сп’яніння в наслідок вживання алкогольних напоїв, чим порушив вимоги пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.

В свою чергу 22 травня 2010 року ОСОБА_1 о 06 год. 00 хв. в м. Черкаси по вулиці Шевченка на перехресті з вулицею ОСОБА_2 керував автомобілем «Інфініті» д/н НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив вимоги пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, був повідомлений про час та місце розгляду матеріалів, що підтверджується його особистим підписом в протоколі про адміністративне правопорушення. Заяв про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.

Відповідно до вимог ч.1 ст.268 КпАП України справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.

В матеріалах справи достатньо даних для прийняття рішення по справі, за таких обставин суд приходить до висновку, про можливість слухання справи без участі особи, яка притягується до відповідальності.

Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 відповідно до ст.124 КпАП України є склад адміністративного правопорушення, а саме: "порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів", при цьому одночасно ним було вчинено правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КпАП України, а саме: "керування транспортним засобом особою, яка знаходиться в стані алкогольного сп’яніння".

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень підтверджується такими доказами:

?   ·     протоколом про адміністративне правопорушення від 24.05.2010р. серії СА№016750;

?   ·     схемою ДТП;

?   ·     протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди;

?   ·     письмовими поясненнями ОСОБА_1 на окремому аркуші паперу;

?   ·     протоколом про адміністративне правопорушення від 22.05.2010р. серії СА №160896;

?   ·     протоколом медичного огляду для встановлення факту вживання психотропної речовини та стану сп’яніння від 22.05.2010 року серії №2383, в якому вказано, що ОСОБА_1 знаходився в стані сп’яніння в наслідок вживання алкогольних напоїв;

?   ·     поясненнями ОСОБА_1 написаними власноруч в обох протоколах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст.36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених стягненням про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, кожне із яких кваліфікується за окремою статтею Особливої частини КпАП, що має самостійну санкцію, а саме за ст.124 та ч.1 ст.130 КпАП України, з кожного правопорушення не минули строки давності притягнення до адміністративної відповідальності, крім того, ні за одне з них на  ОСОБА_1 не накладалося адміністративне стягнення.

Враховуючи всі обставини справи, а саме те, що:  ОСОБА_1 грубо порушив правила дорожнього руху України, вживаючи алкоголь перед тим, як керувати транспортним засобом, та внаслідок порушення правил дорожнього руху було: пошкоджено автомобіль; не явка в судове засідання на розгляд справи; тяжкість скоєних правопорушень, за вчинення яких розглядається матеріал про притягнення його до відповідальності, що об’єктивно вказує на те, що він являється злісним правопорушником, та знаходячись за кермом автомобіля становить суттєву загрозу для інших учасників дорожнього руху, тому суду вважає, що для виправлення та усвідомлення неправомірної поведінки, єдиним можливим стягненням в даному випадку є накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, та вважає, за неможливе застосувати до ОСОБА_1 більш м’якого стягнення передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 28, 36, 124 та ч.1 ст.130 КпАП України, суддя, -  

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ст.124 та ч.1 ст.130 КпАП України із застосуванням ст.36 КпАП України.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КпАП України у вигляді накладення адміністративного штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

          Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: «підпис»

«Копія вірна» Голова Придніпровського

районного суду м. Черкаси     А.О.Смоляр

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація