Справа № 2-5499 /10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( з а о ч н е)
м. Донецьк 23 липня 2010 р.
Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Тимченко О.О.,
при секретарі Авраменко О.О.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу , -
ВСТАНОВИВ:
14 червня 2010 року позивачка звернулась до Будьоннівського районного суду м. Донецька з зазначеним позовом вказавши, що перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 2 лютого 1991 року, про що у палаці урочистих подій м. Донецька зроблено актовий запис № 105. Від шлюбу мають трьох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Розлад у родині виник десь сіть років потому, в зв’язку з постійними сварками та конфліктами, що негативно впливає на психіку дітей. Збереження родини не можливе.
Позивачка у судове засідання не з’явилась, суду надана заява з проханням слухати справу за його відсутності, за матеріалами справи.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності позивачки, за матеріалами справи.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, в межах заявлених позовних вимог, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Як вбачається зі свідоцтва про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_6 зареєстрували шлюб 2 лютого 1991 року , про що у Палаці урочистих подій м. Донецька зроблено актовий запис № 105, після реєстрації шлюбу ОСОБА_2 змінила прізвище на ОСОБА_2.
Свідоцтвами про народження підтверджено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 мають неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Згідно зі ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має права і обов`язки у шлюбі та сім`ї.
Статтею 105 Сімейного Кодексу України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Частина 2 статті 112 СК України передбачає, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Оцінюючи наведені позивачем у відповідності зі ст. 57 ЦПК України докази у їх сукупності, суд вважає, що між подружжям, внаслідок розладу, суперечок, виникли погані стосунки, вони, фактично, не проживають однією сім’єю. За таких обставин суд приходить до висновку про неможливість подальшого сумісного проживання подружжя, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
При прийнятті рішення про розподіл судових витрат, суд бере до уваги ступінь відповідальності кожного з подружжя в розпаді родини, враховує їхнє матеріальне становище, інші обставини справи та вважає за необхідне покласти їх на відповідача. .
На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 10,11, 60,208,209,212,213-215 ЦПК України , ст.ст.105, 109-112 Сімейного Кодексу України ,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 2 лютого 1991 року у Палаці урочистих подій м. донецька, актовий запис № 105, - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 до доходу держави держмито у розмірі 17 грн., ОСОБА_1 від сплати даних судових витрат звільнити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів, з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Будьоннівський районний суд м. Донецька шляхом подання в десяти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяті днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: