Справа № 22-2428/2010 Головуючий у 1 інстанції – Шевчук А.В.
Доповідач –Лесько А.О.
У Х В А Л А
Іменем України
2010 року квітня місяця 20 дня Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду міста Києва в складі:
головуючого-судді: Лесько А.О.,
суддів: Закропивного О.В., Мараєвої Н.Є.,
при секретарі: Шаховніній М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, діючого по довіреності в інтересах ОСОБА_2, на ухвалу судді Оболонського районного суду м. Києва від 22 грудня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сокола Юрія Євгеновича, Закритого акціонерного товариства «Банк НРБ», ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання недійсним договору поруки,
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою судді Оболонського районного суду м. Києва від 22 грудня 2009 року у відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сокола Юрія Євгеновича, Закритого акціонерного товариства «Банк НРБ», ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання недійсним договору поруки відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, діючий по довіреності в інтересах ОСОБА_2, просить скасувати дану ухвалу та передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на те, що ухвалу постановлено з порушенням норм процесуального законодавства, оскільки суд не звернув увагу, що підставою позову є перевищення службових повноважень саме фізичною особою - директором ТОВ «Завод каркасно-панельного дерев’яного домобудівництва «ЕКО-ДОМ» ОСОБА_4
Дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Постановляючи ухвалу про відмову у відкритті провадження, суддя першої інстанції виходив з того, що дана позовна заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, оскільки спір стосується корпоративних прав учасника господарського товариства.
Відповідно до ч.1. ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Згідно статті 12 ГПК України господарським судам підвідомчі:
справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів;
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_2 просить визнати недійсним договір поруки, укладений між ЗАТ «Банк НРБ», в особі діючої на підставі довіреності ОСОБА_5, та ТОВ «Завод каркасно-панельного дерев’яного домобудівництва «ЕКО-ДОМ», в особі директора ОСОБА_4, посилаючись на те, що директором ОСОБА_4 при укладенні цього договору були перевищені повноваження, чим порушено права ОСОБА_2 як учасника ТОВ «Завод каркасно-панельного дерев’яного домобудівництва «ЕКО-ДОМ», якому належить 50% частки статутного капіталу товариства.
За таких обставин суддя першої інстанції вірно вважав, що має місце спір, що виникає з корпоративних відносин, та що даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала судді законна і обгрунтована, доводами апеляційної скарги не спростовується, тому підстав для її зміни чи скасування не має.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 307, 312, 314 ЦПК України, судова колегія,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, діючого по довіреності в інтересах ОСОБА_2, відхилити.
Ухвалу судді Оболонського районного суду м. Києва від 22 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.
Головуючий:
Судді: