Судове рішення #10393367

Справа:№1-279/10 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

23 липня     2010 р.                                                                        м.Житомир

    Корольовський районний суд м.Житомира в складі:

    Головуючого-судді           Побережного В.Й.,

    при секретарі                     Щудлак Л.В.,

    з участю прокурора           Товянського В.С.,

    адвоката                              ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Житомира постанову органу досудового слідства про закриття кримінальної справи та застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітнього  

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця і мешканця м.Житомира, вул.Бердичівська,23-Б, кв.7, учня 7-Б класу ЗОШ №21 м.Житомира,

який  вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ст.185 ч.3  КК України, -

В С Т А Н О В И В:

17.02.2009 р. близько 17 год. 15 хв., ОСОБА_2. та особа, яка засуджена за даний злочин, через отвір в паркані проникли на подвір’я АДРЕСА_1, де через незачинені дверні проникли до господарського приміщення, звідки таємно, викрали чуже майно, а саме:

-  чавунну станину від швейної машини «Зінгер», вартістю 1500 гривень;

- електродвигун від холодильника «Мінськ», вартістю 40 гривень, а всього на загальну суму 1540 гривень, чим завдали потерпілому ОСОБА_4 матеріальну шкоду на вказану суму.  

Неповнолітній  правопорушник ОСОБА_2. свою вину у вчиненні вказаного суспільно-небезпечного діяння  визнав повністю та суду пояснив, що   17.02.2010 р. близько 17 год. 15 хв. він разом із ОСОБА_5 проходили повз АДРЕСА_1. ОСОБА_5  запропонував йому вчинити крадіжку з вказаного подвір»я, на що він погодився. Відігнувши частину огорожі вони проникли на подвір’я, де через незачинені двері зайшли до сараю, звідки викрали чавунну станину від швейної машини та електродвигун від холодильника. Станину вони здали в пункт прийому металобрухту по  вул.В.Бердичівській м.Житомира, а отримані гроші поділили на двох, а електродвигун заховали неподалік від паркану будинку.

Крім визнавальних показань неповнолітнього правопорушника ОСОБА_2, його винність у вчиненні інкримінованого суспільно-небезпечного діяння  також стверджується  зібраними по справі і дослідженими в судовому засіданні слідуючими доказами: показаннями обвинуваченого ОСОБА_5, показаннями потерпілого ОСОБА_4,   протоколом усної заяви ОСОБА_4 (а.с.9); протоколом огляду місця пригоди від 19.02.2010 р., в ході якого було оглянуто подвір”я та сарай, розташований біля АДРЕСА_1, звідки було викрадено майно потерпілого  ОСОБА_4 (а.с.10, 12).

    Не дивлячись на те, що в діях неповнолітнього ОСОБА_2 вбачаються ознаки  злочину, передбаченого ст.185 ч.3 КК України, він не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, оскільки на момент вчинення даного суспільно-небезпечного діяння не досяг віку, з якого може наступати кримінальна відповідальність.

    Суд, заслухавши думку прокурора, який запропонував застосувати до ОСОБА_2 примусові заходи виховного характеру у виді направлення його до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків для його виправлення, думку захисника та представника кримінальної міліції у справах дітей Корольовського РВ УМВС України в Житомирській області, законного представника неповнолітнього, які підтримали прокурора, вивчивши матеріали справи, вважає за доцільне застосувати примусові заходи виховного характеру,  запропоновані прокурором, виходячи із слідуючого.

    Судом встановлено, що батьки будь-якого виховного впливу на свого сина – ОСОБА_2 не мають, останній за шкільною характеристикою характеризується вкрай негативно – агресивний, брехливий, до навчання відноситься байдуже, схильний до вчинення правопорушень, а тому його подальше виховання на думку суду можливе лише в умовах  спеціально-виховної установи для дітей і підлітків.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 97 ч.2, 105 ч.2 п.3 КК України, ст.ст.7-3, 448 КПК України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

    Застосувати до неповнолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1  примусові заходи виховного характеру у виді направлення його до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків, строком на 3 роки.

З метою виконання постанови  суду помістити ОСОБА_2 до приймальника-розподільника для дітей при УМВС України в Житомирській обл.  строк  до 30 діб.

    Постанова може бути оскаржена і на неї може бути внесено апеляційне подання до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 15 діб з моменту її проголошення.

   

   

    Головуючий-суддя:                            В.Побережний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація