Справа № 2-0-39/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2010 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Хайкіна В.М.
при секретарі Орловій І.С.
з участю народних засідачів: Нестеренко Т.П.
Дегтярьова М.І.
з участю судового розпорядника Акіншиной Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізюмі справу за заявою Ізюмського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, зацікавлена особа Директор Ізюмського дитячого будинку змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку, про визнання ОСОБА_5, ОСОБА_6 безвісно відсутніми, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач в особі Ізюмського міжрайонного прокурора Харківської області у березні 2010 року звернувся до суду в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, із заявою про оголошення фізичної особи безвісно відсутньою і просив оголосити такими ОСОБА_5 та ОСОБА_6, пояснивши в заяві, що неповнолітня ОСОБА_4 з 30.01.2004 року перебуває в Ізюмському дитячому будинку змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку. За час знаходження дитини в дитячому будинку ніхто з рідних не цікавився життям, здоров’ям дитини. Батько та мати неповнолітньої дитини, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, зареєстрованими за місцем знаходження дитини не значаться на теперішній час місцезнаходження їх не відоме. Визнання ОСОБА_5 та ОСОБА_6 безвісно відсутніми необхідно для юридичного соціального статусу дитини, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, позбавленої батьківського піклування.
В судовому засіданні представник заявника підтвердив вимоги, зазначені в заяві, в повному обсязі, просив суд заяву задовольнити.
Представник зацікавленої особи в судове засідання з’явився, вимоги заяви підтримав у повному обсязі.
Вислухавши представника заявника, представника зацікавленої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини:
- згідно акту №11995 від 09.12.2003 року на території Вірнопільської сільської ради Ізюмського району Харківської області знайдено дитину ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.7).
- згідно довідки Відділу реєстрації актів цивільного стану по Ізюмському району Ізюмського МРУЮ Харківської області, в актовому запису про народження №02 від 09.12.2003 р. складеного відділом РАЦС на ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про батьків записані за вказівкою Голови опікунської ради Ізюмської райдержадміністрації (а.с.6).
- 30.01.2004 року, на підставі путівки №76 міського відділу освіти Ізюмського міськвиконкому ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 направлена до дитячого будинку, в відомостях про батьків значиться: мати - ОСОБА_6, місце знаходження якої не відоме, в графі – батько - ОСОБА_5 - данні записані зі слів матері ( а.с.8).
- Місце знаходження ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на теперішній час не відоме та встановити його не можливо, що підтверджується довідкою Ізюмського МВ УМВС України в Харківській області від 18.03.2010 р. №3110 ( а.с.11).
- Відповідно до довідки Начальника СГІРФО Ізюмського МВ ГУВМСВУ в Харківській області ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в м. Ізюм та Ізюмському районі зареєстрованими не значаться (а.с.14).
Визнання ОСОБА_5 та ОСОБА_6 безвісно відсутнім, має для заявника юридичне значення, оскільки необхідно для встановлення юридичного соціального статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.
Згідно ч.1 ст.43 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
За таких обставин, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
ОСОБА_5 та ОСОБА_6, може бути визнані безвісно відсутніми, як особи, відносно яких на протязі останнього року в місці їх постійного проживання немає відомостей про місце їх перебування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,18,208,209,210,212,214,215,218,246-250 ЦПК України, ст.43 ЦК України суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву Ізюмського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, зацікавлена особа Директор Ізюмського дитячого будинку змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку, про визнання ОСОБА_5, ОСОБА_6 безвісно відсутніми - задовольнити.
Оголосити ОСОБА_5, ОСОБА_6 - безвісно відсутніми.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий:
Народні засідачі: 1) 2)