Справа № 2-1288/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2010 року Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючої судді Терещенко О.І.
при секретарі Павленко О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду в м. Білопілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Білопільському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни»,
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2010 року позивачка звернулась до суду з цивільним позовом до відповідача, мотивуючи свої вимоги тим, що вона має статус дитини війни, а тому відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щомісячно, починаючи із січня 2006 року, має право на отримання соціальної грошової допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Але всупереч вимогам Закону України «Про соціальний захист дітей війни», рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп та від 22 травня 2008 року №10/рп, управління Пенсійного Фонду України в Білопільському районі перерахунок її пенсії в період часу з 1 січня 2007 року по 31 грудня 2009 року не здійснило. А тому позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про зобов’язання до здійснення перерахунку її пенсії згідно діючого законодавства за вказаний період.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з’явилась, надавши суду письмову заяву про те, що на позові наполягає, просить розглянути справу без її участі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду письмову заяву про слухання справи в його відсутність, а також письмові заперечення на позовну заяву ОСОБА_1, в якому зазначено, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Згідно бази даних отримувачів пенсії, позивачка перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Білопільському районі як особа, яка отримує підвищення учасникам війни. Відповідно на позивачку поширюється чинність ст. 8 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а тому позивачка не має права на отримання підвищення до пенсії як дитина війни.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні позовних вимог позивачці необхідно відмовити, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що позивачка має статус учасника війни, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1, виданим 27 липня 2008 року (а. с.8).
У зв’язку з цим позивачка ОСОБА_1 . перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Білопільському районі як особа, яка отримує підвищення учасникам війни, у зв’язку із чим на неї поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Згідно п. 2 прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни» особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що у задоволенні позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 22, 64 Конституції України, п. 2 прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 8 Закону України «Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту», ст. ст.4, 10, 60, 88, 209, 213-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Сумської області через Білопільський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя Білопільського районного суду О.І.Терещенко