справа №2-1385
копія
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2010 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі
головуючого - Андрущенко С.А.
при секретарі - Гарест О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач в квітні 2010 року звернулася до суду з позовом до відповідачки про визнання її та її дочки ОСОБА_4 такими, що втратили право на користування жилим приміщенням, посилаючись на те, що їй на праві власності належить АДРЕСА_1. На прохання своїх родичів вона зареєструвала за своєю адресою відповідачку, а в подальшому за даною адресою бкло зареєстровано дочку відповідачки. Відповідачка будучи зареєстрована за її адресою жодного дня не проживала, а в даний час проживає в м. Одесі разом з дочкою, тому просить визнати відповідачку такою, що втратила право на користування жилим приміщенням разом з малолітньою дочкою, оскільки вони більше 6 місяців не проживали за адресою реєстрації.
В судовому засідання позивач позовні вимоги підтримав.
Відповідач, в судове засідання не з’явився, надав заяву в якій позов не визнав та просив справу розглянути у її відсутність.
Третя особа в судове засідання не зявилась.
Вислухавши пояснення позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач будучи зареєстрованим в АДРЕСА_1 з 1999року в зазначеній квартирі не проживає, дочка відповідачки – ОСОБА_4 2005 року народження зареєстрована за даною адресою з 2005 року, також в квартирі не проживає, речі відповідачки в квартирі відсутні. Як вбачається з позовної заяви та заяви відповідачки про розгляд справи у її відсутність, відповідачка проживає за адресою АДРЕСА_2,таким чином відповідач більше 6 місяців, будучи зареєстрованим за зазначеною адресою не проживає.
Ст.72 ЖК України встановлено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Ст. 71 ЖК України встановлено, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців та зазначено умови за яких жиле приміщення зберігається понад шість місяців.
Згідно ст.. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сімґї на постійне проживання договір найму вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сімґя , то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сімґї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
Згідно ст. 29 ч.4ЦК України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла 10 років,є місце проживання її батьків, або одного з них., з ким вона проживає.
За таких обставин, коли відповідач більше шести місяців без поважних причин не проживав в квартирі позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4,5,6,7,8,10,11,57,60,79,84,86,88,212,213,214,215 ЦПК України, ст. 66,67,71,72,132 ЖК України ,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 1983 р.н., разом з малолітньою ОСОБА_4 2005 р.н такими, що втратили право на користування жилим приміщенням квартири АДРЕСА_1
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення та апеляційну скаргу протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження..
Суддя /підпис/
Вірно: суддя Ленінського районного
суду м. Полтави С.А. Андрущенко