Справа № 22-ц-568/2010 Головуючий у 1-й інстанції – Свиргуненко Ю.М.
Категорія 30 Суддя-доповідач – Смирнова Т.В.
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«20» квітня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області у складі:
головуючого - Смирнової Т.В.,
суддів - Ільченко О.Ю., Гагіна М.В.,
з участю секретаря судового засідання – Пархоменко А.П.,-
розглянула у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Білопільського районного суду Сумської області від 23 лютого 2010 року
у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3
про відшкодування матеріальної та моральної шкоди в сумі 6.835 грн.,-
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Білопільського районного суду Сумської області від 23 лютого 2010 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено у повному обсязі. Стягнуто із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 650 грн. судових витрат .
В апеляційній скарзі позивачка просить скасувати рішення суду , повернути справу на новий розгляд до суду першої інстанції, через порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апелянт вважає, що суд не з»ясував всіх обставин по справі , які мають значення , зробив невірні висновки , що призвело до ухвалення незаконного та необґрунтованого рішення.
Судом невірно тлумачено покази свідків , не взято до уваги постанову про відмову у порушенні кримінальної справи відносно її заяви по відношенню ОСОБА_3
Дослідивши матеріали справи, перевіривши рішення суду в межах доводів апеляційної скарги , заслухавши апелянта , підтримавшого скаргу, заперечення відповідача та його представника , колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду залишенню без змін, виходячи з наступних підстав .
ОСОБА_2 позов , мотивувала тим, що 21 липня 2009 року близько 5 годин 30 хвилин ОСОБА_3 забив 10 належних їй індиків , з них – 9 п»ятимісячних індичат і одну дорослу індичку , чим спричинив їй матеріальну та моральну шкоду.
Відмовляючи у задоволенні позову , суд виходив з того, що позивачка не надала суду належних доказів підтвердження своїх позовних вимог та не довела ті обставини, на які вона посилалась як на підставу своїх вимог і заперечень.
Колегія суддів вважає, що рішення суду відповідає матеріалам справи та наданим доказам.
За результатами проведеної перевірки в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_3 було відмовлено на підставі ст.6 п.2 КПК України , у зв»язку із відсутністю в його діях ознак злочину , а також враховуючи те, що сума матеріальних збитків , спричинених позивачці недостатня для порушення кримінальної справи за ст.194 КК України (а.с. 1,матеріали перевірки).
Згідно до ч.1 ст.58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень .
Позивачка не надала суду достатніх доказів того, що саме ОСОБА_3 забив її індиків та не довела належним чином розмір шкоди.
Так, як на доказ того факту, що саме відповідач забив її птицю , позивачка посилалась лише на покази свідка ОСОБА_4, як очевидця події. Судом було допитано цього свідка та обґрунтовано не взято до уваги його покази, оскільки свідок три рази будучи опитаним з приводу забиття птиці, по різному свідчив .
Так, 23.07.2009 року , на ім»я начальника Білопільського РВ ГУМВС він надав пояснення про те, що 21.07.2008 року біля 5 годин ранку бачив на велосипеді відповідача, який їхав на свою ділянку. Через якийсь час свідок почув крик індиків (а.с.23 , матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи ) , тобто самої події забиття птиці він не бачив .
Через два місяці 22.09.2009 року , цей же свідок повідомив під час перевірки , що особисто бачив як відповідач на своєму сінокосі забив індиків , які належать позивачці .
В судовому засіданні цей свідок не міг сказати яким предметом відповідач нібито забивав птицю.
Судом наведені мотиви в рішенні , за яких не визнано ці покази як доказ вини відповідача і за зазначених обставин висновки суду є обґрунтованими .
Крім того, у справі відсутні будь-які дані щодо причин загибелі птиці, відсутній акт огляду птиці , висновку ветеринарної служби . Не було встановлено вагу та вік забитої птиці , а тому суд першої інстанції вірно зазначив у рішенні про відсутність належних доказів щодо розміру шкоди. Ці висновки судового рішення апелянтом не спростовані.
За таких обставин апеляційну скаргу слід відхилити.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ст.1 ст.307,ст.ст.308,313-315,317,319 ЦПК України, колегія суддів ,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 – відхилити.
Рішення Білопільського районного суду Сумської області від 23 лютого 2010 року в даній справі залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців .
Головуючий - (підпис)
Судді - (підписи)
Згідно з оригіналом : суддя апеляційного суду Смирнова Т.В.