Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22-6243/10 Головуючий у 1 інстанції: Тютюник М.С.
У Х В А Л А
“06” серпня 2010 р. м. Запоріжжя
Суддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області Гончар О.С. при вирішенні питання про прийняття до апеляційного розгляду апеляційної скарги ОСОБА_2
на рішення Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 25 червня 2010 року
по справі за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: сектор ВГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області, орган опіки та піклування в особі Шевченківської районної державної адміністрації Запорізької міської ради, про звернення стягнення на предмет застави, виселення та зобов’язання зняття з реєстраційного обліку,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 25 червня 2010 року позов задоволено частково.
На зазначене рішення ОСОБА_2 07 липня 2010 року було подано заяву про апеляційне оскарження, а 27 липня 2010 року - апеляційну скаргу.
Згідно ч.1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Таким чином, останнім днем своєчасної подачі заяви про апеляційне оскарження було 05 липня 2010 року, тоді як вона була подана 07 липня 2010 року, тобто з пропуском передбаченого законом десятиденного строку.
Частиною 3 ст.294 ЦПК України визначено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду.
Передбачену цією ж нормою процесуального права можливість вирішити питання про поновлення пропущеного строку в даний час реалізувати неможливо, оскільки в матеріалах справи відсутня відповідна заява апелянта і таке клопотання не міститься в тексті скарги.
Згідно роз’яснень п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 жовтня 2008р. ?ро судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку” заява про апеляційне оскарження та (або) апеляційна скарга, подані після закінчення встановлених строків, без наявності в них клопотання або в окремій заяві про поновлення цього строку, ухвалою судді-доповідача апеляційного суду залишаються без розгляду.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 25 червня 2010 року по справі за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: сектор ВГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області, орган опіки та піклування в особі Шевченківської районної державної адміністрації Запорізької міської ради, про звернення стягнення на предмет застави, виселення та зобов’язання зняття з реєстраційного обліку залишити без розгляду.
Роз’яснити апелянту, що дана ухвала не позбавляє його можливості звернутися із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту постановлення, проте може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Суддя