Справа № 2-906 за 2010 рік.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 року. Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі головуючого судді: САВЧЕНКА В.О.
при секретарі: ГОРБ С.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпродзержинську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання
В С Т А Н О В И В :
В січні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська з позовною заявою, в якій просила суд стягнути з її батька ОСОБА_2 аліменти на утримання повнолітньої дитини -- доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка продовжує навчання в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходів) відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно до закінчення навчання в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна до 30 червня 2013 року. Позовні вимоги позивачка просила суд задовольнити згідно зі статтями 198-201 СК України.
В обґрунтування своїх вимог позивачка вказала, що вона, тобто ОСОБА_1, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в сім’ї ОСОБА_2 та ОСОБА_3. 10 жовтня 2000 року її батьки розірвали шлюб. Після розірвання шлюбу, батько сплачував аліменти до досягнення нею повноліття. Зараз вона навчається на 1-му курсі денного відділення Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Форма навчання – контракт. Зараз не працює. Її мати – ОСОБА_3 допомагає їй матеріально, надає все необхідне: продукти харчування, предмети першої необхідності, несе весь тягар обов’язків по її утриманню. Її батько – ОСОБА_2 добровільно матеріальну допомогу на її утримання не надає. Таким чином, вона має право претендувати на стягнення аліментів на себе як повнолітню дочку, яка продовжує навчання, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку (доходів) відповідача. Оскільки ж відповідач не бажає надавати їй матеріальну допомогу, то вона змушена була звернутися до суду з цією позовною заявою і наполягає на задоволенні своїх позовних вимог.
Відповідач ОСОБА_2 або його представник до суду не з’явилися, про день, місце та час проведення попереднього судового засідання та розгляду справи по суті відповідач повідомлений у встановленому порядку завчасно, оскільки копія позовної заяви і повістки в судові засідання направлялися за вказаною в позовній заяві адресою. При таких обставинах суд вважає можливим розглядати цю справу по суті за відсутності відповідача ОСОБА_2 або його представника та провести заочний розгляд справи.
Третя особа – ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона мати позивачки. Її дочка ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 навчається на 1-му курсі денного відділення Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, не працює. Вона допомагає їй матеріально, надає все необхідне: продукти харчування, одяг, гроші. ОСОБА_2 добровільно матеріальну допомогу на утримання доньки не надає.
Суд, вислухавши позивачку, третю особу, за відсутності відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги належить задовольнити повністю з наступних підстав.
Сторони по справі знаходились в зареєстрованому шлюбі. Але в 2000 році вони припинили подружні стосунки. Від цього шлюбу сторони мають доньку, яка знаходиться на утриманні матері. На утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, відповідач, згідно діючого законодавства, зобов’язаний надавати матеріальну допомогу добровільно або платити аліменти за рішенням суду.
Отримавши копію позовної заяви по цій справі, а також повістку в судове засідання, знаючи, коли буде розглядатися справа по суті, відповідач мав достатньо часу для підготовки до розгляду справи. До дня розгляду справи відповідач не надав суду особисто, не направив до суду ніяких доказів іншим способом проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 і не вказав суду джерела таких доказів.
Оцінивши в сукупності всі наявні по справі докази, суд вважає необхідним позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю – в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку (доходів) відповідача до 30 червня 2013 року, тобто до закінчення навчання, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, оскільки в протилежному випадку це не відповідало б вимогам ст. 200 СК України.
Суд вважає необхідним позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю. Тому одночасно необхідно з відповідача стягнути в доход держави судовий збір, що дорівнює 1% від суми платежів аліментів на утримання дитини за період в 6 місяців, але якщо ця сума буде менша 3-х мінімумів заробітної плати (або доходів) громадян, що не обкладаються податками, то необхідно стягнути 51 гривну судового збору.
З відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 гривня та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись статтями 191 ч. 1, 199, 200 СК України, статтями 10 і 60 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, -- дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що знаходиться на утриманні матері, – з а д о в о л ь н и т и п о в н і с т ю .
Стягувати аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на утримання дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку (доходів) відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно на користь ОСОБА_1, починаючи з 26 січня 2010 року до закінчення ОСОБА_1, навчання в Дніпропетровському національному університеті до 30 червня 2013 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) гривну судового збору (державного мита) та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
С у д д я :
Копія вірна :
С у д д я :
- Номер: 2-906/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-906/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Савченко Віктор Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.09.2015
- Дата етапу: 16.09.2015
- Номер: 6/447/41/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-906/10
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Савченко Віктор Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.09.2021
- Дата етапу: 21.09.2021