Судове рішення #10380003

Копія


Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 серпня 2010 року                                                             Справа № 2а-2109/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Пасічника Ю.П. при секретарі Колтуновій А.Ю.

за участю представників:

- від позивача: ОСОБА_1

- від відповідача (Кіровський відділ РАЦС Кіровоградського МУЮ) –Таранець О.А.,

- від відповідача (Центральний відділ РАЦС Головного управління юстиції в Кіровоградській області) –не з’явився,

- третя особа –ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом  ОСОБА_4 (надалі - позивач) до Кіровського відділу реєстрації актів цивільного стану Кіровоградського міського управління юстиції (надалі –відповідач -1) та Центрального відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Кіровоградській області (надалі –відповідач - 2), третя особа ОСОБА_3 про зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідачів та просив: зобов'язати Кіровський відділ реєстрації актів цивільного стану Кіровоградського міського управління юстиції внести зміни в актовий запис про шлюб №726 складений 31 серпня 2007 року Кіровським відділом реєстрації актів цивільного стану Кіровоградського міського управління юстиції про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_6, а саме: вказати в графі ім'я ОСОБА_4; зобов’язати Центральний відділ реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Кіровоградській області внести зміни в актовий запис №1796 складений 04.09.2007р. Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Кіровоградській області про народження ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, а саме: вказати в графі батько ОСОБА_4; зобов’язати Центральний відділ реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Кіровоградській області внести зміни в актовий запис №1400 складений 30.06.2009р. Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Кіровоградській області про народження ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_7, а саме: вказати в графі батько ОСОБА_4.

В обґрунтування позовних вимог  зазначив, що він перебуває в зареєстрованому шлюбі з громадянкою України ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_1 виданим 31.08.2007р. Кіровським відділом реєстрації актів цивільного стану Кіровоградського міського управління юстиції.

Від шлюбу має двох дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_7.

У свідоцтві про шлюб та свідоцтвах про народження дітей ім’я позивача зазначено як «ОСОБА_4».

19.10.2009р. позивач отримав новий паспорт в якому його ім’я було зазначено, як «ОСОБА_4».

Позивач зазначає, що розбіжність у написанні його імені в паспорті та у свідоцтві про шлюб і свідоцтвах про народження дітей може створити перешкоди для здійснення право чинів на які необхідна його згода.

Розбіжність у написанні імені виникла у зв’язку з тим, що у попередньому паспорті в якому його ім’я було зазначено, як «ОСОБА_4», не було передбачено строчки в якій мало б зазначатися друге ім’я.

Позивача звертався письмово до відповідача -1 із заявою про внесення змін в актові записи про шлюб та народження дітей щодо зміни імені чоловіка (батька) з «ОСОБА_4»на «ОСОБА_4», але йому було відмовлено з тих підстав, що під час вчинення вказаних актових записів його ім’я в попередньому паспорті значилося як «ОСОБА_4», він не має постійного проживання на території України, а також неможливістю одержання актових записів про його народження через відсутність договірної бази між Україною та Демократичною Республікою Конго.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав в повному обсязі.

Третя особа вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача-1 проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Представник відповідача-2 в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності не надавав.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 04.08.2010 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 09.08.2010 р.

          Розглянувши позовну заяву, долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, третю особу, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до п. 1.1. Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Мін’юсту України від 26.09.2002 р. № 86/5 внесення змін, доповнень (далі - зміни) до актових записів цивільного стану, які складено в державних органах реєстрації актів цивільного стану України, у випадках, передбачених чинним законодавством, за наявності достатніх підстав і за відсутності спору між заінтересованими особами провадиться державними відділами реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи реєстрації актів цивільного стану).

Згідно п. 1.5. вказаного Положення заяви про поновлення, анулювання та внесення змін до актових записів цивільного стану приймаються відділами реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цим Положенням.

Згідно п. 1.7. вказаного Положення заяви про внесення змін, поновлення та анулювання актових записів стосовно іноземців, які зареєстрували акти цивільного стану на території України і на час звернення постійно проживають на території України, розглядаються відділом реєстрації актів цивільного стану на загальних підставах.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є громадянином Демократичної Республіки Конго.

31 серпня 2007 року позивач зареєстрував шлюб з громадянкою України ОСОБА_6 про що відповідачем -1 31.08.2007р. видано свідоцтво про шлюб НОМЕР_1, при цьому в графі ім’я чоловіка зазначено «ОСОБА_4»(а.с. 6).

В шлюбі у позивача народився син ОСОБА_5, про що відповідачем-2 04.09.2007р. видано свідоцтво про народження НОМЕР_2, при цьому в графі ім’я батька зазначено «ОСОБА_4»(а.с. 7) та дочка ОСОБА_7, про що відповідачем-2 30.06.2009р. видано свідоцтво про народження НОМЕР_3, при цьому в графі ім’я батька зазначено «ОСОБА_4»(а.с. 8).

Внесення у вищевказані документи імені позивача як «ОСОБА_4»пов’язано з тим, що в попередньому паспорті позивача в графі ім’я було зазначено «ОСОБА_4»(а.с. 10).

Згідно п. 2.1. Положення заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міста обласного значення) міськрайонного управління юстиції за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб.

З метою внесення змін в актові записи про шлюб та народження дітей          щодо зміни імені позивача, останній звернувся 20.05.2010р. до відповідача-1 з відповідною заявою.

Позивачеві було відмовлено у внесенні змін в актовий запис про шлюб з тих підстав, що під час вчинення вказаного актового запису його ім’я в попередньому паспорті значилося як «ОСОБА_4», він не має постійного проживання на території України, а також неможливістю одержання актових записів про його народження через відсутність договірної бази між Україною та Демократичною Республікою Конго (а.с. 9).

Відповідно до п. 2.8 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану у разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Згідно п. 1.18 вказаного Положення відмова державних органів реєстрації актів цивільного стану про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів може бути оскаржена в судовому порядку.

Можливість оскарження відмови про несення змін до актового запису цивільного стану в порядку адміністративного судочинства передбачена п. 2.15 Положення.

З матеріалів справи вбачається, що дійсним ім’ям позивача є «ОСОБА_4», що підтверджується наступними доказами.

19.10.2009р. позивачем отримано новий паспорт в якому в графах ім’я вже було зазначено «ОСОБА_4»(а.с. 11, 12,  14).

Дійсність імені позивача як «ОСОБА_4»підтверджується також наступними доказами:

-          копіями свідоцтва про сімейний стан (а.с. 15, 16);

-          копією довідки Державної льотної академії України від 27.05.2010р. (а.с. 17);

-          копією свідоцтва про народження (а.с. 32).

При цьому судом також враховано, що з пояснень відповідача-1 вбачається, що останній фактично не заперечує проти того факту, що дійсне ім’я позивача є «ОСОБА_4».

З урахуванням зібраних у справі  доказів суд приходить до висновку, що дійсним ім’ям позивача є «ОСОБА_4», а тому позовні вимоги в частині внесення змін в актовий запис про шлюб №726 складний 31.08.2007р. підлягають задоволенню в повному обсязі.

Позовні вимоги в частині внесення змін в актові записи про народження дітей задоволенню не підлягають враховуючи наступне.

Як вбачається з копій свідоцтв про народження дітей позивача, актові записи про народження дітей вчинено відповідачем-2.

За змістом п. 1.18. Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Мін’юсту України від 26.09.2002 р. № 86/5 відмова державних органів реєстрації актів цивільного стану про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів може бути оскаржена в судовому порядку.

Отже, необхідною передумовою для звернення до суду для вирішення спору є наявність звернення до державних органів реєстрації актів цивільного стану та відмова вказаних органів у вчиненні певної дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до чч. 1 та 4 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Позивачем не надано суду доказів звернення до відповідача-2 із заявою про внесення змін в актові записи про народження дітей та відповідної відмови у вчиненні вказаних дій, що унеможливлює з достовірністю встановити наявність публічно-правового спору між позивачем та відповідачем-2.

Керуючись ст.  ст.  86, 94, 159-163,167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

          Зобов'язати Кіровський відділ реєстрації актів цивільного стану Кіровоградського міського управління юстиції внести зміни в актовий запис про шлюб №726 складений 31 серпня 2007 року Кіровським відділом реєстрації актів цивільного стану Кіровоградського міського управління юстиції про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_6, а саме: вказати в графі ім'я чоловіка «ОСОБА_4».

          В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

          Присудити позивачеві з Державного бюджету України судові витрати в розмірі 1 грн. 13 коп.

Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 05.08.2010 р.

Суддя-підпис

 з оригіналом згідно                                                                           Ю.П. Пасічник

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                      Ю.П. Пасічник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація