Судове рішення #10376733

                                                    Справа № 2-3374/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

01 липня 2010 року          Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:             головуючого - судді Шинкаря А.О.

                  при секретарі – Брейкіній Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Бровари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Требухівська сільска рада Броварського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з названим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4 – її та відповідача ОСОБА_3 батько та чоловік відповідачки ОСОБА_2 Після його смерті відкрилась спадщина на домоволодіння по АДРЕСА_1.

Ще при житті – 19.07.2000 року ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробив заповітне розпорядження, згідно якого заповів позивачці та відповідачу ОСОБА_3, в рівних частинах кожному, все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право.

Позивачка у встановлений законом строк звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а відповідачі відмовились від спадщини, подавши до нотаріальної контори відповідні заяви.

Однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок позивачці відмовлено в зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документу на будинок. Тому позивачка просить визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями.

У попередньому судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги.

Відповідачі та третя особа у попереднє судове засідання не з’явились, повідомивши письмово про визнання позову та розгляд справи в їх відсутності.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України -  ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.

Згідно ст.174 ЦПК України, відповідач може визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання позову відповідачем викладено в адресованих суду письмових заявах, ці заяви приєднуються до справи. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Вислухавши пояснення позивачки, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідачі позов визнали, що не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Суд вважає позовні вимоги обгрунтованими, оскільки житловий будинок з надвірними будівлями належав померлому, позивачка є спадкоємцем за заповітом і прийняла спадщину, звернувшись у шестимісячний строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а відповідачі відмовились від спадщини, подавши до нотаріальної контори відповідні заяви..

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1268-1270 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 130, 212-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

За ОСОБА_1 визнати в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на житловий будинок «А-1», загальною площею 62,5 кв.м., житловою площею 38,0 кв.м. та надвірні будівлі і споруди: сарай «Б», погріб «В», вбиральня «Г», колодязь «К», огорожа «N», що розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням після цього апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

        Суддя:                             Шинкар А.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація