Судове рішення #10376307

                Справа № 2 –  1650                   2010 року

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

(заочне)

04.08.2010 року

               Корольовський районний суд м.Житомира в складі :

головуючого – судді Кочетова Л.Г.,

при секретарі Маковей О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до державного комунального автогосподарства Житомирської обласної державної адміністрації про визнання наказу незаконним, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, -

встановив:

Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, в якому зазначила, що працювала у відповідача на посаді диспетчера. 30.06.2009 року було видано наказ № 55-Л про попередження працівників про наступне звільнення за скороченням штатів або у випадку ліквідації підприємства. 30.09.2009 року наказом № 81-Л вона була звільнена за скороченням штату. Дане звільнення відбувалося в зв»язку з розпорядженням голови облдержадміністрації про припинення діяльності підприємства, на якому вона працювала. Звільнення вважає незаконним в зв»язку з тим, що підприємство ліквідоване не було та продовжує працювати. Просить визнати незаконним наказ про її звільнення, поновити її на роботі на посаді водія, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу та  5000 грн. моральної шкоди, яка заподіяна тим, що вона повинна витрачати додаткові зусилля для організації свого життя – матеріального забезпечення сім»ї, що в свою чергу вплинуло на стосунки в сім»ї.

В судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги, просить поновити її на роботі на посаді диспетчера та пояснила, що в даний час підприємство продовжує працювати, її обов»язки виконує новий працівник, який працює механіком-диспетчером.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце слухання справи.

Суд вважає можливим допустити заочний розгляд по даній справі.

Судом встановлене наступне.

Позивач працювала у відповідача на посаді диспетчера та була звільнена за скороченням штату працівників 30.09.2009 року.

Дане скорочення було проведене на виконання розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації № 195 від 17.06.2009 року про припинення підприємства – відповідача шляхом ліквідації. Згідно даного розпорядження строк ліквідації підприємства був встановлений до 01.12.2009 року.

Як вбачається з пояснень позивача, підприємство на даний час не ліквідоване, обов»язки які вона виконувала під час роботи в даний час покладені на механіка-диспетчера.

Таким чином, враховуючи вказані пояснення, суд приходить до висновку, що мало місце фактичне скорочення посади, яку обіймала позивач.

Оскільки на даний час існує розпорядження власника про ліквідацію підприємства, де працювала позивач, дане розпорядження є чинним, звільнення позивача відбувалося з дотриманням вимог чинного законодавства, відбулося фактичне скорочення її посади, порушення строків виконання розпорядження голови облдержадміністрації щодо ліквідації підприємства не може впливати на трудові права позивача, суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку. що наказ про звільнення винесений з дотриманням вимог закону, а тому підстав для визнання його незаконним та поновлення позивача на роботі немає, а тому позов в цій частині задоволенню не підлягає.

Оскільки вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди є похідними, то в її задоволенні також слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 209, 212, 213, 215, 218, 224, 225 ЦПК України, ст.40 КЗпП України, суд, -

вирішив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до державного комунального автогосподарства Житомирської обласної державної адміністрації про визнання наказу незаконним, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди відмовити за безпідставністю.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана до Корольовського районного суду м.Житомира протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий:                                                                              Кочетов Л.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація