ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" липня 2010 р. Справа № 9/111/10
Господарський суд Миколаївської області в складі судді Філінюка І.Г . , при секретарі судового засідання Дубогрій М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
За позовом: Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Одесаобленерго», 65023, м. Одеса, вул. Промислова, 28-б, в особі структурного підрозділу Комінтернівського району електричних мереж, 67562, Одеська область, Комінтернівський район, с. Ліски, вул. Кас’яненко, 14
До відповідача: Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про: стягнення 3384 грн. 99 коп.
За участю представників :
від позивача: не з’явився.
від відповідача: не з’явився.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії в сумі 3384 грн. 99 коп.
23 липня 2010 р. від позивача надійшло клопотання про розгляду справи без участі його представника, до якого додано довідку про включення відповідача до ЄДРПОУ із зазначенням його місцезнаходження станом на час розгляду справи. Дослідивши надану довідку суд встановив, що місцезнаходження відповідача відповідає вказаному позивачем у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився, відзиву на позов не надав. Ухвала суду, надіслана на адресу відповідача, вказана у позові, повернута поштою з відміткою «не проживає». Відповідно до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2010 р. №01-08/140 «Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві»особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу по порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез’явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
За таких обставин, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про час і місце проведення судового засідання, тому справа розглядається відповідно до ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд
Встановив:
Між ВАТ «Одесаобленерго»»в особі Комінтернівського району електричних мереж та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 30 квітня 2008 року було укладено договір про постачання електричної енергії №К-684.
Відповідно до п. 9.4. договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на термін до 31 грудня 2008 р. та вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну не буде заявлено жодною із сторін про припинення його дії або перегляду його умов.
ВАТ «Одесаобленерго»» згідно з п. 2.2. договору, зобов'язується постачати електроенергію споживачу у відповідності до умов договору, а останній, згідно з п. 2.3 договору, оплачує постачальнику електричної енергії її вартість відповідно до його умов та додатків до договору, що є його невід'ємними частинами.
Преамбулою договору передбачено, що при виконанні умов договору, а також вирішення всіх питань, не обумовлених договором, сторони зобов'язуються керуватись чинним законодавством України, діючими на момент виникнення боргу, а саме: Законом України "Про електроенергетику", "Порядком постачання електричної енергії споживачам", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.1999 р. №441 та "Правилами користування електричною енергією", затвердженими постановою Національної комісії електроенергетики України від 31.07.1996 р. № 28, у редакції постанови НКРЕ № 910 від 17.10.2005 року зі змінами, внесеними Постановою НКРЕ від 25.12.08р. № 1449 та зареєстрованими Мінюстом України 50.02.09 р. № 106/16122.
Згідно п. 4.4. Правил користування електричною енергією, споживач має право протягом поточного розрахункового періоду, зазначеного у додатку «Порядок розрахунків»до договору, звернутись письмово до постачальника електричної енергії за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії та потужності. Крім того, п. 5.6. договору містить в собі умови при виконанні яких проводиться коригування договірної величини споживання електричної енергії, а саме: надання споживачем письмового звернення постачальнику електричної енергії про коригування договірної величини на протязі поточного розрахункового періоду; виконання оплати споживачем обсягів споживання електричної енергії з урахуванням обсягів коригування.
У грудні 2009 року, згідно з додатком №1 до оговору, обсяг постачання електроенергії споживачу був встановлений на рівні 1500 кВт/г., тоді як фактичне споживання відповідачем в цьому місяці склало 6973 кВт/г, що підтверджується актом про обсяги спожитої електричної енергії, що були надані ФОП ОСОБА_1 у грудні місяці та 49 кВт/г згідно розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача, розрахованому відповідно до додатку №3 до договору №К-684 від 30.04.2008р.
Таким чином, загальне споживання відповідачем електроенергії склало 7022 кВт/г.
Рахунок-фактуру №684/1/717 від 23.12.2009року, в якому вказана та розрахована сума за спожиту електричну енергію в грудні 2009 р. з терміном оплати до 28.12.09 р., був вручений під розпис представнику відповідача 21.12.2009 р.
Заяви про коригування договірної величини споживання електроенергії у грудні 2009 року на адресу постачальника відповідач не направляв. У зв'язку з цим відповідачу було направлено повідомлення про перевищення договірної величини споживання електричної енергії, відповідно до якого договірна величина споживання електричної енергії в розрахунковому періоді грудні 2009 р. залишилася без змін та склала 7022 кВт/г.
Таким чином відповідачем було спожито понад договірну величини споживання електроенергії на 5522 кВт/г.
Сума боргу за спожиту ФОП ОСОБА_1 електроенергію понад договірну величину у грудні 2009 року становить З384,99 грн.
Рахунок-фактуру № 684/1/554 від 19.01.2010 р., в якому вказана та розрахована сума за перевищення договірного споживання в грудні 2009 р. терміном до оплати до 10.02.2010 р. був відправлений поштою споживачу, однак, відповідач оплату нарахованої суми не провів.
За таких обставин позивач був змушений звернутися до суду з позовом про примусове стягнення заборгованості з відповідача.
Дослідивши всі матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного:
Згідно Ч.1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (уповноважена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. Стаття 526 ЦК України встановлює, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Я кщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 7 ст. 193 ГК України не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язання, крім випадків, передбачених законом.
Заборгованість відповідача підтверджується матеріалами справи.
Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати слід покласти на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Одесаобленерго»(65023, м. Одеса, вул. Промислова, 28-б, код ЄДРПОУ 00131713) 3384 грн. 99 коп. боргу за перевищення договірних величин споживання електричної енергії, 102 грн. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
У разі подання апеляційної скарги, або внесення апеляційного подання рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.
Суддя