Судове рішення #10372026

                                                                                     Справа № 2-0-238

                                                                                    2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М ‘ ЯМ    У К Р А Ї Н И

«20» квітня 2010 року Свердловській міській суд , Луганської області

у складі : головуючого судді Колтун В.А.

                при секретарі           Буренко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Свердловська

справу за заявою  ОСОБА_1 про встановлення фактів місця відкриття спадщини і кола осіб, які прийняли спадщину,

В СТ А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду з заявою і в обґрунтування заявлених вимог  пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у  місті  Свердловськ Луганської  області, померла його мати -  ОСОБА_2 та відкрилась спадщина на належне їй майно, а саме: 1/2 частина квартири АДРЕСА_1. Спадщина відкрилась за законом, тому що заповіт мати не залишала. Він є спадкоємцем першої черги за законом, інших спадкоємців за законом немає. Заяву про прийняття спадщини в нотаріальну контору у встановлений законом строк він не подавав, однак фактично прийняв спадщину після смерті матері. На час відкриття спадщини, він постійно проживав зі своєю матір’ю, у спадковій квартирі, був зареєстрований за адресою спадкової квартири, проте він не може документально підтвердити цей факт через втрату домової книги, яку на даний момент намагається поновити. Інша  ?  частина квартири АДРЕСА_1  належить їй на праві власності, про що є відповідне свідоцтво про право власності на житло.

Він звернувся  до Першої Свердловської Державної  нотаріальної контори для того щоб отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті матері - ОСОБА_2, однак нотаріус не може видати цей правовстановлюючий документ, тому що не збереглася домова книга і не має відомостей про реєстрацію його матері. Тому йому запропоновано встановити факт місця відкриття спадщини після смерті матері і тому що спадщина прийнялася фактично, кола осіб, які прийняли спадщину.

Тому він змушений звернутись до суду з  цією заявою про встановлення факту місця відкриття спадщини та кола осіб, які прийняли спадщину, що залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 526 ЦК України (в редакції 1963 року),  місцем відкриття спадщини визнається останнє постійне місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідомо, - місце знаходження майна або його основної частини

Згідно ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року),  визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

ОСОБА_2 була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_1. Тому, він вважаю, що місцем відкриття спадщини АДРЕСА_1. На час відкриття спадщини, він постійно проживав зі своєю матір’ю у спадковій квартирі, фактично вступив у володіння спадковим майном,  тому прийняв спадщину.

Заявник просить постановити рішення, яким визнати, що місцем відкриття спадщини, що залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, є  АДРЕСА_1 та єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, у вигляді ? частини квартири АДРЕСА_1,  являється ОСОБА_1.

Суд вислухавши представника заявника, зацікавлену особу, дослідивши матеріали справи , вважає  заяву підлягаючу задоволенню з наступних підстав :

Представник заявника ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги.

Представник зацікавленої особи в судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви.

Згідно з  ст. 526 ЦК України ( в редакції 1963 року), що був чинним на день відкриття спадщини, місцем відкриття спадщини визнавалось останнє постійне місце проживання спадкодавця, а якщо невідоме - місцезнаходження майна або його основної частини. Так як його матері  належить квартира АДРЕСА_1,                            м. Свердловськ, Луганської області, то ця квартира і є місцем відкриття спадщини.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 підтвердила, що на день відкриття спадщини ОСОБА_1 проживав з ОСОБА_2 за адресою: квартира АДРЕСА_1.

Відповідно до ст. 549 ЦК України (1963 року), що був чинним на день смерті її сина, вона вважається такою, що прийняла спадщину.

Копія паспорта на ім’я ОСОБА_1 (а.с. 6);

Копія свідоцтва про народження ОСОБА_1 (а.с. 7);

В копії свідоцтва про смерть вказано, що ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8);

Копія домової книги (а.с. 10);

Копія технічного паспорту на ім’я ОСОБА_1, ОСОБА_5 (а.с. 11);

В копії свідоцтва про право власності на житло вказано, що квартира за адресою: квартира АДРЕСА_1,                                             м. Свердловськ, Луганської області належить ОСОБА_5 і                   ОСОБА_1.(а.с. 13).

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, суди розглядають справи про встановлення факту, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Керуючись ст. 10, 60, 215, 256  ЦПК України , на підставі ст. 526,549 ЦК України , суд , -

В И Р І Ш И В :

Заяву задовольнити .

Визнати, що місцем відкриття спадщини, що залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, є  Луганська область, місто Свердловськ, АДРЕСА_1.

Встановити факт,що єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, у вигляді ? частини квартири АДРЕСА_1,  являється ОСОБА_1.

На  рішення може бути подана  заява про апеляційне оскарження  протягом десяти днів  з дня проголошення рішення до Свердловського міського суду , а апеляційна скарга  протягом двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Луганської області , через Свердловській міській суд  з одночасним надісланням копії апеляційної  скарги особою яка її подає до апеляційного суду Луганської області  .

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація