Судове рішення #10367437

 

Справа №2-3367/10

__________2010 р.

 Р І Ш Е Н Н Я

 І м е н е м   У к р а ї н и

5 серпня 2010  року  Слов`яносербський  районний суд   Луганської    області   у   складі:

головуючого судді                                         Тімінського В.В.

при секретарі                                                 Стрільцовій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Слов`яносербськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на  домоволодіння, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивачка звернулася до суду з позовом, посилаючись на ту обставину, що 10 жовтня 2007 року вона та ОСОБА_5 дійшли згоди про відчуження належного йому домоволодіння у АДРЕСА_1, який був спадщиною після смерті батька – ОСОБА_6. За домовленістю вона сплатила йому обумовлену суму – 5000 грн., а він в свою чергу надав розписку щодо отримання грошей, зобов’язавшись підготувати необхідні документи на домоволодіння. Після цього ОСОБА_5 захворів і тривалий час лікувався. ІНФОРМАЦІЯ_1 він помер і не встиг переоформити право власності домоволодіння на позивачку. З жовтня 2007 року вона разом з сім’єю мешкає у цьому будинку. За своєю природою правовідносини, які склалися між позивачкою та ОСОБА_5, мають ознаки договору купівлі-продажу, які регулюються Цивільним Кодексом України.

      Таким чином, позивачка, повністю виконавши умови правочину, позбавлена можливості зареєструвати своє право власності на придбане нею нерухоме майно.

    Позивачка у позові просить суд визнати вищевказаний договір купівлі – продажу  дійсним та визнати за нею право власності на вищевказане нерухоме майно. Просила справу слухати без неї.

    Відповідачі з позовом згодні, просили справу слухати без них.

    Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд знаходить позовні вимоги обгрунтованими та підлягаючими задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що 10 жовтня 2007 року між позивачкою та ОСОБА_2  був укладений договір купівлі – продажу вищезазначеного домоволодіння, за яке позивачка передала ОСОБА_2 гроші, але нотаріально договір не оформили, оскільки він помер.

   Суд вважає, що вищевказаний договір купівлі – продажу є дійсним і за позивачкою слід визнати право власності на вищевказане домоволодіння.

       На підставі викладеного, керуючись ст. 331, 655-657   ЦК України,  ст. ст. 10, 60,  212, 214  ЦПК України,  суд -

    В И Р І Ш И В :

                Позов задовольнити.

    Визнати договір купівлі-продажу домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, укладений 10.10.2007 року між ОСОБА_5 та ОСОБА_1 – дійсним .

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 як за набувачем за договором купівлі-продажу, укладеним 10.10.2007 року.

                  Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                       Суддя                                                          Тімінський В.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація