Справа № 2- 5047/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2010 року м. Харків
Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Дідовець В.А.,
при секретарі – Каширіній О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в міста Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа – КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Харківської міської ради, третя особа – КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» , про визнання права власності. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що їй на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. Нею у дворі багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 самочинно збудовано гараж. Самочинна побудова гаража не порушує права інших осіб та здійснена без порушення архітектурних, санітарних та пожежних норм. У зв*язку з чим просить визнати за нею, ОСОБА_1, право власності на гараж, загальною площею 20 кв.м., що розташований у дворі багатоквартирного будинку АДРЕСА_2.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити. При цьому представник пояснив суду, що під час здійснення будівництва права та інтереси інших осіб порушено не було.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд розглянути вказану справу у відсутності представника Харківської міської ради та винести законне та обґрунтоване рішення на розсуд суду у відповідності до чинного законодавства за наявними матеріалами справи.
Представник 3-ї особи, КП « Харківське міське бюро технічної інвентаризації», у судове засідання не з*явився, про причини неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлений своєчасно, належним чином.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наступне.
Як встановлено судом, відповідно до витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, позивач ОСОБА_1 є власником квартири 15, будинку АДРЕСА_2 на підставі договору дарування №581 від 04.10.1998 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Назаренко О.О. /а.с 6-7/.
Згідно довідки дільниці №58 КП «Жилкомсервіс» за адресою пр. Московський, №26 за ОСОБА_1 зареєстрована господарська побудова, гараж. /а.с 8/.
Із технічного паспорту виготовленого КП ХМБТІ вбачається, що позивач здійснив будівництво гаражу літ. «О» по АДРЕСА_2./а.с.35/.
Згідно технічного висновку про стан будівельних конструкцій і можливості експлуатації самовільно збудованого гаража літ «О» по АДРЕСА_2, виконаного на замовлення позивача ТОВ «Харківреконструкція» (ліцензія серії АВ № 49069), всі основні несучі та огороджувальні конструкції гаражу знаходяться у задовільному стані та придатні для їх подальшої експлуатації по призначенню. Будівництво гаражу відповідає вимогам діючих будівельних, пожежних та санітарних норм./а.с. 29-34/.
Відповідно до ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» №1952-ІV від 01.07.2004р. обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб.
Відповідно до ч.2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, а відповідно до ч.2 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту цивільного права є його визнання.
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Вищевказані приміщення закінчені будівництвом.
Суд вважає, що відповідачем не надано належних доказів які б спростовували доводи позивача. Таким чином, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 319, 328, 331, 376, 383, 392 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 27, 57-60, 209, 215, 224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж, загальною площею 20 кв.м., що розташований по АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя В.А.Дідовець