Судове рішення #10361109

  Справа №1-605/10  

   

П О С Т А Н О В А  

попереднього розгляду справи  

  30 липня 2010 року    Печерський районний суд м. Києва в складі:  

головуючого судді                 Смик С.І.  

при секретарі                         Падасенко Н.В.  

з участю прокурора                Ніколаєнко А.О.  

та захисника                           ОСОБА_1                

  провівши в приміщенні суду  в м. Києва попередній розгляд  кримінальної справи по обвинуваченню    

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1ст.212,ч.2ст.366 КК України та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2   за ч.1ст. 366 КК України  ,-  

    В С Т А Н О В И В :  

  Кримінальна справа по обвинуваченню  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1ст.212,ч.2ст.366 КК України та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2   за ч.1ст. 366 КК України надійшла до Печерського районного суду м. Києва  19.07.2010 року.  

  Адвокат ОСОБА_1  заявив письмове  клопотання про направлення справи на додаткове розслідування у зв»язку з істотним порушенням норм кримінально-процесуального  закону у зв»язку з чим справа не може бути призначена до судового розгляду.  

Обвинувачені ОСОБА_2 та ОСОБА_3  підтримали клопотання захисника та просили його задовольнити.  

В судовому засіданні прокурор по справі заперечував проти направлення  справи на додаткове розслідування про що надав письмове заперечення.  

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який заперечував проти направлення справи на додаткове розслідування,  захисника ОСОБА_1, який просив направити справу на додаткове розслідування, обвинувачених  ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які підтримали клопотання  захисника, приходить до висновку про неможливість призначення справи до судового розгляду та необхідність направлення її на додаткове розслідування з наступних підстав.  

Згідно ст. 22 КПК України прокурор, слідчий зобов’язані вжити всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об’єктивного  дослідження обставин справи.  

Згідно ст. 64 КПК України  при провадженні досудового слідства в обов’язковому порядку підлягає доказуванню подія злочину (обставини справи), винність обвинуваченого у вчиненні злочину, характер і розмір шкоди, завданої злочином.  

  Відповідно до п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.02.2005 року № 2 « Про практику  застосування судами України законодавства, які регулюють  повернення кримінальних справ  на додаткове розслідування»,  невірним досудове слідство визнається в разі, якщо органами досудового слідства , при здійсненні процесуального  провадження, були невірно застосовані  норми КПК чи кримінального закону, та без усунення  цих порушень  справа не може бути розглянута в суді.  

Так , відповідно до ст. 370 КПК України  суттєвим порушенням  вимог кримінально – процесуального закону є таке порушення  вимог цього Кодексу , які перешкодили  чи   могли перешкодити суду  повно та  всебічно  розглянути справу  і постановити  законний, обґрунтований і справедливий вирок чи постанову.  

Згідно вимог ст. 246 КПК України  при попередньому розгляді справи, справа повертається на додаткове розслідування у випадках, коли під час порушення справи, провадження дізнання та досудового слідства були допущені такі порушення вимог цього Кодексу, без усунення яких справа не може бути призначена до судового розгляду.  

Органами досудового слідства зазначені вимоги закону не дотримані.  

  Так,     01.07.2010 року постановою  прокурора Печерського району м. Києва порушено кримінальну справу відносно  головного бухгалтера  ТОВ «Ревю» ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК України та  справу направлено до СВ ПМ ДПІ Печерського РУГУ МВС України в м. Києві для провадження досудового слідства.    

Однак з тексту постанови не вбачаються підстави  направлення справи до  СВ ПМ ДПІ у Печерському районі  м. Києва для  провадження досудового слідства   ,   оскільки     згідно ст..112 КПК України дана категорія справ не віднесена до компетенції будь-якого органу досудового слідства та на час прийняття зазначеної постанови відсутні підстави, передбачені ч.8  ст.112 КПК України , при яких прокурор має право визначати підслідність той чи іншій кримінальній справі.  

Тобто при проведенні досудового слідства були істотно порушені норми  кримінально - процесуального закону, які не можуть бути усунені під час судового слідства та є підставою для скасування судового  рішення.            

Окрім того органом досудового слідства  19.03.2010 року  з матеріалів кримінальної справи  були виділені матеріали по факту підробки  договору  про співробітництво від 24.12.2007 року  та додаткової угоди № 1 до договору  №43 на закупівлю сільськогосподарської продукції між ТОВ  «Ремонтник» та ТОВ «Ревю» та направлені для проведення перевірки до податкової міліції м. Котовська Одеської області.  

Згідно п. 11ч.1 ст. 6 КПК України кримінальна справа не може бути порушена, а порушена підлягає закриттю якщо про відмову в порушенні кримінальної справи по тому ж факту є не скасована постанова органу дізнання, слідчого, прокурора.  

Згідно п.2ч.1 ст. 237 КПК України при попередньому розгляду справи суддя з»ясовує  щодо кожного з обвинувачених в тому числі  і чи не має підстав для закриття справи.  

При направленні справи до суду  не з»ясоване питання щодо прийняття рішення по виділених  матеріалах, що позбавляє  прийняти рішення про призначення справи в судове засідання  до судового розгляду.  

Окрім того  відповідно до ч.2 ст. 113 КПК України  в разі прийняття  до свого провадження  раніше порушеної кримінальної справи слідчий виносить окрему постанову  про прийняття справи до  свого провадження.  

Зазначені вимоги  КПК органом досудового слідства також не виконані.  

Згідно постанови слідчого  ним було прийнято до свого провадження  кримінальна справа порушена прокурором 01.03.2010 року     відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 212 КК України.  

Після отримання  справи порушеної прокурором  05.03.2010 року  відносно  ОСОБА_2 за ч.2 ст. 366 КК України та   відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст. 366 КК України, слідчим в порушення вимог ч.2 ст. 113 КПК України  постанову про прийняття вищевказаних  справ до свого провадження  не виніс, чим істотно порушив вимоги кримінально – процесуального закону.  

Вказані вище обставини у їх сукупності  мають суттєве значення та вказують  на істотні порушення органом досудового слідства вимог кримінально - процесуального закону, без усунення яких справа не може бути призначена  до судового розгляду.  

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 237, 246 КПК України, суд, -  

  ПОСТАНОВИВ:  

  Кримінальну справу по обвинуваченню  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження за ч.1ст.212,ч.2ст.366 КК України та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3   за ч.1ст. 366 КК України   направити  прокурору Печерського району м. Києва    для організації проведення додаткового  розслідування.  

Міру запобіжного заходу   обвинуваченим ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у вигляді підписки про невиїзд – залишити без зміни.  

  Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва , через районний суд, протягом 7 діб.  

  Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація