Судове рішення #10360040

Справа №2-5011/10

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

28 липня 2010 року                         м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд у складі:

головуючої - судді Логінової С.М.,

при секретарі – Галиш М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Хмельницькому цивільну справу за позовною заявою житлово-експлуатаційної контори №1 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

встановив:

Житлово-експлуатаційна контора №1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, посилаючись на те, що відповідач, що проживає у кв. АДРЕСА_1, не сплачує за послуги по утриманню будинку та прибудинкової території. Заборгованість за період з травня 1998 р. по травень 2010 р. складає 849 грн. 88 коп.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнив, просив стягнути заборгованість з відповідача в межах позовної давності.

Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки. Суд приходить до висновку ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них.

Згідно п. 17 Правил користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, власники квартир багатоквартирних будинків зобов’язані вносити на відповідний рахунок власника будинку плату за обслуговування і ремонт будинку.

Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно ст. 256 Цивільного кодексу України, позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Згідно ст. 257 цього Кодексу, загальна позовна давність встановлюється у три роки.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживає у кв. АДРЕСА_1, не сплачує за послуги по утриманню будинку та прибудинкової території. Заборгованість за період з травня 1998 р. по 01 квітня 2010 р. складає 849 грн. 88 коп.

Суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у сумі 317 грн. 44 коп. у межах строку позовної давності за період з 1 квітня 2007 р. по 01 квітня 2010 р.

Керуючись ст.ст. 213, 215, 226 ЦПК України, ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ч. 1 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», суд

вирішив:

позов житлово-експлуатаційної контори №1 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь житлово-експлуатаційної контори №1 (р/р 26008300101249 в ХФ «Укрсоцбанк», МФО 315018, код ЄДРПОУ 02090148) заборгованість за житлово-комунальні послуги у сумі 317 грн. 44 коп. та судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 30 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя                                 Логінова С.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація