Справа № 2- а-214/10
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 червня 2010 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення допомоги та доплати громадянам, які проживають та працюють на території радіоактивного забруднення,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути на його користь з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області 13134,30 грн. допомоги як особі, яка разом з двома неповнолітніми дітьми проживає на території радіоактивного забруднення та 13178,81 грн. доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення, у зв’язку з тим, що вони є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживають та позивач працює на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.
Крім того, позивач просить рішення суду в частині стягнення заборгованості звернути до негайного виконання.
Позивач в судове засідання не з’явився, але в позовній заяві заявив прохання про розгляд позову без його участі.
Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області відносно позову заперечують, про що надали відповідне заперечення, з проханням про розгляд справи без їх участі.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, вважаю, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що позивач та його неповнолітні діти : дочка - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочка – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживають в м. Олевськ Житомирської області, територія якого відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується копією паспорту позивача, копіями посвідчень потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, довідкою з місця проживання.
Позивач працював майстром по ремонту телерадіоапаратури в Олевському кооперативному ринку з 20 травня 2003 року по 31 жовтня 2008 року, який розміщується в м. Олевську Житомирської області на території зони посиленого радіоекологічного контролю та отримував щомісячно по місцю роботи допомогу в розмірі 1,60 грн. кожному на себе та двох неповнолітніх дітей та доплату позивачу в розмірі 5,20 грн. відповідно до постанови КМ України від 26 липня 1996 року №836 за місцем роботи , яке фінансується щодо зазначених виплат управлінням праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, що стверджується обставинами, зазначеними у запереченні відповідача, довідками з місця роботи.
Відповідно до ст.ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування у зоні посиленого радіоекологічного контролю – 30 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем проживання та роботи.
Пункт 2 «Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого Постановою КМУ від 20 вересня 2005 року № 936 передбачає , що розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за програмами визначаються управління праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій.
Також ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Крім того, доплата до заробітної плати, передбачена ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ належить до соціальних виплат, а не до структури заробітної плати, тобто до зазначених правовідносин застосовуються вимоги ст. 99 КАС України, а не ст. 233 КЗпП України на яку посилається позивач у своїй позовній заяві та яка передбачає стягнення належної працівникові заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Враховуючи встановлений ст. 99 КАС України річний строк звернення з адміністративним позовом до суду, оскільки позивач звернувся до суду 02 листопада 2009 року, не заявив прохання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду та не надав доказів про наявність поважних причин пропуску строку звернення з позовом до суду, тому позовні вимоги про стягнення допомоги та доплати громадянам, які проживають та працюють на території радіоактивного забруднення, звернення рішення суду до негайного виконання задоволенню не підлягають та в позові слід відмовити за безпідставністю.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 71, 86, 99, 159, 162, 163, 167, 186 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
В позові ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення допомоги та доплати громадянам, які проживають та працюють на території радіоактивного забруднення - відмовити за безпідставністю.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подана до апеляційного суду Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: