Судове рішення #10352552

                        Справа № 2-2948/10  п

      У Х В А Л А

18.06.2010 р. Суддя Жовтневого районного суду м. Запорожжя Смолка І.О., розглянувши матеріали позовної заяви МПП „Запоріжекологія” до ОСОБА_1, про притягнення до відповідальності згідно ст.ст.356,357,358 КК України, та стягнення моральної шкоди,

 

  в с т а н о в и в:

 МПП „Запоріжекологія” звернулося до суду з позовом, в порядку цивільного судочинства, у якому просить притягнути ОСОБА_1 до відповідальності згідно ст.ст.356,357,358 КК України, та стягнути з ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 18446,73 грн.

 Вивчивши надані матеріали справи, прихожу до висновку про необхідність відмовити у прийнятті позову, виходячи з наступного:

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи  інтересів,  що  виникають із цивільних,  житлових,  земельних, сімейних, трудових відносин, спори з приводу призначення,  обчислення,  перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним   громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним  соціальним  страхуванням  та  інших  соціальних виплат, соціальних  послуг,  допомоги,  захисту,  пільг,  речового  майна, пайків або грошової компенсації замість них, інших  правовідносин,   крім  випадків,  коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Як вбачається з позову, позивач просить притягнути до кримінальної відповідальності, згідно ст.ст.356,357,358 КК України.

Відповідно до ст.2 Кримінального Кодексу України підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом.

Після порушення кримінальної справи, та проведення досудового розслідування, відповідно до вимог Розділу 2 Кримінально – процесуального кодексу України, кримінальна справа передається на розгляд до суду в порядку кримінального судочинства.  

Отже, аналіз суб’єктивного складу учасників та характер правовідносин свідчить про те, що притягнення особи, що вчинила злочин до кримінальної відповідальності є справою кримінальної юрисдикції, а тому підлягає розгляду в суді в порядку кримінального судочинства, який визначений Кримінально - процесуальним кодексом України.

Відповідно до ст.16 ЦПК України не допускається об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до п.1 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

Судом роз’яснюється, що позивач в порядку ст.28 КПК України може пред’явити цивільний позов про стягнення матеріальної та моральної шкоди, який розглядається судом разом з кримінальною справою.

Відповідно до ст.83 ЦПК України одночасно вирішую питання щодо повернення позивачу судового збору та витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи, сплачених при подачі позову.

Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя,

У х в а л и в:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом МПП „Запоріжекологія” до ОСОБА_1, про притягнення до відповідальності згідно ст.ст.356,357,358 КК України, та стягнення моральної шкоди.

Роз’яснити позивачу право на звернення з заявою про порушення кримінальної справи в порядку ст.97 КК України до органів внутрішніх справ, та право на звернення з цивільним позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди в межах кримінальної справи.

Зобов’язати Управління Державного казначейства у Жовтневому районі міста Запоріжжя Головного Управління Державного казначейства України у Запорізькій області повернути МПП „Запоріжекологія” сплачений судовий збір у сумі 94,00 грн. з місцевого бюджету по КБК 220090100,

та сплачені витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у сумі 35,00 грн. з державного бюджету по КБК 22050000.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 - денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя                                               І.О.Смолка

Україна

ЖОВТНЕВИЙ

РАЙОННИЙ  СУД

м. Запоріжжя

“____”__________200__р.

вих. № К-24С

69600 м. Запоріжжя,

вул. Дзержинського, 6

тел. (061) 227-08-04 МПП Запоріжекологія

Жовтневий районний суд м.Запоріжжя повертає матеріали позову для подачі до належного суду.

Додаток: ухвала суду на 1 аркуші, позовна заява та додані матеріали.

 

СУДДЯ:                                     І.О.СМОЛКА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація