Судове рішення #10352141

                                                                                                                              Справа №2-0-312 / 2010 року

                                                                       Р І Ш Е Н Н Я

                                                                 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2010    року                                                                                                                       м.  Луганськ

                                                      Жовтневий районний суд м. Луганська

у складі:

головуючого судді  Калашника В.Л.,

при секретарі Волковій Ю.В.,

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську  цивільну справу за   заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – Сьома Луганська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин, -

                                                                  В С Т А Н О В И В :

                  02.10.2009 року ОСОБА_1 звернувся  до суду з зазначеною заявою, в обгрунтування якої вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його батько -  ОСОБА_2, які проживали разом з ним за адресою: АДРЕСА_1. Після їх смерті відкрилася спадщина у вигляді вказаної квартири. Прийнявши фактично спадщину, заявник вирішив оформити це в нотаріальному порядку, однак, коли він звернувся до Сьомої Луганської держнотконтори, йому у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено на тій підставі, що він має прізвище «ОСОБА_1», а спадкодавці – «ОСОБА_3» та «ОСОБА_2». Виходячи з наведеного, заявник просить суд ухвалити рішення, яким  встановити факт, що він – ОСОБА_1 є сином  ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.                                      

                        В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свої вимоги підтримав у повному обсязі, надав аналогічні заяві пояснення.

                       Заінтересована особа – Сьома Луганська державна нотаріальна контора до початку судового засідання надала суду заяву з проханням розглядати справу за відсутності їх представника.

                      Суд, вислухавши пояснення заявника,   дослідивши матеріали справи, доходить висновку про обгрунтованість вимог  ОСОБА_1 з наступних підстав.

                      Відповідно до  п.5 ч.2 ст. 234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, в тому числі, згідно з п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України, й справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

                     Судом встановлено наступне.

    З паспорту ОСОБА_1 / а. с. 6/ вбачається, що він народився  ІНФОРМАЦІЯ_4 у м. Красний Сулін Ростовської області.

                     Згідно свідоцтва про народження, яке складено російською мовою / а. с. 7/, вбачається, що «ОСОБА_2» та «ОСОБА_3» / мова оригіналу/ є батьками «ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, который родился  в г. Красный Сулин» / мова оригіналу/.  

                      ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 / а. с. 9 – копія свідоцтва про смерть/.

                      ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 / а. с. 8 – копія свідоцтва про смерть/.

                      Згідно свідоцтву про право власності на житло / а. с. 11/ ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві власності належала квартира за адресою: АДРЕСА_1.

                      Згідно заповіту / а. с. 10/  «ОСОБА_2» / мова оригінал – російська/ заповів   належну йому квартиру за адресою: АДРЕСА_1, своєму синові – «ОСОБА_1» / мова оригіналу – російська/.

                     Виходячи з наведеного, у суду немає підстав для відмови   ОСОБА_1 у задоволенні його вимог, оскільки вони знайшли своє підтвердження у ході судового засідання з досліджених судом доказів. У ході розгляду справи було встановлено, що заявник позбавлений можливості  оформити прийняття  спадщини після смерті батьків, оскільки при перекладі їх прізвищ з російської мови на державну – українську при оформленні документів, прізвище заявника вказали як «ОСОБА_1», а прізвища його батьків – як «ОСОБА_3» та «ОСОБА_2». Тому встановлення факту родинних відносин між заявником та   його батьками має для нього юридичне значення.

                    На підставі вищевикладеного , керуючись ст. ст. 234, 256 - 259, 10, 11, 27, 31, 60,130, 212-215 ЦПК України, суд, -

                                                              В И Р І Ш И В :

                     Заяву   ОСОБА_1 задовольнити.

                     Встановити факт родинних відносин між  ОСОБА_1 та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, встановивши, що остання була матір»ю ОСОБА_1.

    Встановити факт родинних відносин між  ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, встановивши, що останній був батьком ОСОБА_1

                     Рішення може бути оскарджено в апеляційному порядку шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги до апеляційного  суду Луганської області через Жовтневий районний суд м. Луганська.

     СУДДЯ                                                                                                                   В.Л.КАЛАШНИК

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація