Справа № 2-3890/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2010 р. м.Кілія
Кілійський районний суд Одеської області у складі
головуючого судді Тюміна О.Г., при секретарі Нанєвій А.В..,
за участю : позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кілія цивільну справу за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про стягнення аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі ,
ВСТАНОВИВ :
25.05.2010 року позивач звернулась до Кілійського районного суду з зазначеним позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась за час спільного проживання з відповідачем. Після припинення в квітні 2010 року спільного проживання з відповідачем , дочка проживає з нею на її утриманні. Відповідач участі в утриманні дітей не приймає , в зв’язку з чим просить стягувати з нього аліменти в розмірі 350 грн. на місяць.
Відповідач , не заперечуючи фактичні обставини справи – факт спільного проживання з відповідачем та народження дитини, батьком якої він є, з позовом не згоден. Підтверджує , що він не має постійної роботи або іншого доходу.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши надані докази та розглянувши справу в межах позовних вимог , суд вважає позов обґрунтованим та таким , що підлягає частковому задоволенню.
Як встановлено , відповідач є батьком неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться на утриманні позивача. Відповідач допомоги в утриманні дитини не надає, постійної роботи , доходу не має. Ці обставини справи підтверджуються свідоцтвом про народження дитини , довідкою про знаходження дитини на утриманні позивача.
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний , мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин , що мають істотне значення , суд за заявою платника або одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів , визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Відповідно до ч.3 ст. 184 СК України якщо розмір аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі менше мінімального розміру , передбаченого ч.2 ст. 185 СК України, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку
Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009 року , з 01.07.2010 року встановлено прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років в сумі 771 грн., 30% від якого ї складає 231,30 грн., в зв’язку з чим суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до п.1 ст. 367 ЦПК України , належить допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за 1 місяць.
Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити частково.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Кринички Ізмаїльського району р-ну Одеської області , на користь ОСОБА_1 , починаючи з 25 травня 2010 року аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі 250 грн. до досягнення повноліття – до 08 вересня 2022 року, Розмір аліментів підлягає індексації відповідно до закону.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з відповідача державне мито у розмірі 51 грн. а також 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Кілійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя О.Г. Тюмін