Справа № 2-а-703 за 2010 рік.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2010 року. Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі головуючого судді : САВЧЕНКА В.О.
при секретарі : ГОРБ С.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_2 до інспектора ДПС Батальйону ДПС ВДАІ з обслуговування м. Дніпропетровська підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщика міліції М А Л І Н А В.О. про скасування постанови про адміністративне правопорушення
В С Т А Н О В И В :
В червні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання Постанови Серія АЕ № 169730 по справі про адміністративне правопорушення від 29.11.2009 року противоправною та її скасування до інспектора ДПС Батальйону ДПС ВДАІ з обслуговування м. Дніпропетровська підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08.06.2010 року ОСОБА_2 отримав лист, в якому містились копія Постанови Серія АЕ № 169730 в справі про адміністративне правопорушення від 29.11.2009 року, Виклик по виконавчому провадженню № 466 Баглійського управління юстиції з реквізитами для сплати виконавчого збору.
Згідно з вищезазначеною Постановою було постановлено притягти ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 520 (п’ятсот двадцять) гривень 00 копійок за порушення пункту дорожньої розмітки 1.4 ПДР України. Порушення зафіксовано за допомогою приладу «Візир» № 0812566.
Зазначену постанову він вважає незаконною з наступних підстав. Належний йому автомобіль М-21412, 1992 року випуску, був переданий ним в експлуатацію та розпорядження ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на підставі Довіреності, посвідченої 02.04.2007 року приватним нотаріусом Дніпродзержинського міського нотаріального округу КРАСНОШЛИК Л.Л. за реєстровим номером 682.
Якщо Постанова виноситься за результатами фото фіксації у порядку ст. 14-1 КУпАП, то ця Постанова не повинна містити тверджень, що саме зазначена особа порушила правила дорожнього руху та скоїла адміністративне правопорушення. Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням чинного законодавства. До того ж, саме застосування ст. 14-1 КУпАП не є правомірним. В постанові сказано, що порушення зафіксовано за допомогою приладу «Візир». Але, щоб застосувати цю статтю при притягненні власника автомобіля до відповідальності, треба, щоб фіксація проводилась працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису. В даному випадку фіксація проводилась приладом «Візир», який не є автоматичним засобом фото- чи відео фіксації, оскільки він знаходиться у співробітника ДАІ, керується ним безпосередньо або через комп’ютер. Крім того, він ніколи не одержував і не має посвідчення водія, не вміє керувати жодним транспортним засобом, тому ніяк не міг скоїти порушення ПДД.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_2 вважає, що постанова серії АЕ № 169730 по справі про адміністративне правопорушення від 29.11.2009 року прийнята з порушенням його прав та чинного законодавства, є необґрунтованою та незаконною і підлягає скасуванню.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, день та місце розгляду справи по суті був повідомлений належним чином, письмові заперечення на позов не надав.
Суд, дослідивши письмові пояснення позивача, дослідивши надані письмові докази, встановив наступне.
29.11.2009 року на позивача інспектором ДПС Батальйону ДПС ВДАІ з обслуговування міста Дніпропетровська, підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщиком міліції ОСОБА_3 була винесена постанова в справі про адміністративне правопорушення серія АЕ № 169730. В зазначеній постанові встановлено, що 29.11.2009 р. о 11.47 годині, в м. Дніпропетровську, на вул. Курчатова, 10, водій, керуючи автомобілем «М 2141», державний номерний знак НОМЕР_1, порушив пункт дорожня розмітка 1.4 ПДР України, здійснив зупинку та стоянку в зоні дії дорожнього знаку 1.4 (жовта смуга). Порушення було зафіксоване приладом Візир № 0812566. У зв’язку з цим постановлено накласти на власника транспортного засобу, згідно зі ст. 14-1 КУпАП штраф у сумі 260 (двісті шістдесят) гривень на користь держави, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу – 520 (п’ятсот двадцять) гривень.
Позивач підтвердив той факт, що 08 .06.2010 року він отримав лист, в якому містились копія Постанови Серія АЕ № 169730 в справі про адміністративне правопорушення від 29.11.2009 рок . Згідно з вищезазначеною Постановою було постановлено притягти його до адміністративної відповідальності і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 520 (п’ятсот двадцять) гривень 00 копійок за порушення пункту дорожньої розмітки 1.4 ПДР України. Порушення зафіксовано за допомогою приладу «Візир» № 0812566. Він вважає, що вказана постанова є незаконною та підлягає скасуванню з наступних підстав. Належний йому автомобіль М-21412, 1992 року випуску, був переданий ним в експлуатацію та розпорядження ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на підставі Довіреності, посвідченої 02.04.2007 року приватним нотаріусом Дніпродзержинського міського нотаріального округу КРАСНОШЛИК Л.Л. за реєстровим номером 682. Якщо Постанова виноситься за результатами фото фіксації у порядку ст. 14-1 КУпАП, то ця Постанова не повинна містити тверджень, що саме зазначена особа порушила правила дорожнього руху та скоїла адміністративне правопорушення. Крім того, він ніколи не одержував і не має посвідчення водія, не вміє керувати жодним транспортним засобом, тому ніяк не міг скоїти порушення ПДД України.
Суд погоджується з позивачем, щодо протиправності Постанови АЕ № 169730 від 29.11.2009 року та незаконності застосування до позивача штрафу у розмірі 520 (п’ятсот двадцять) грн. 00 коп. з наступних підстав.
В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Статті ж 10 та 11 КУпАП визначають умисну та необережну вину особи, яка вчинила якісь дії чи бездіяльність, що посягають на вказані вище об’єкти, а саме:
- особа усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала, або свідомо допускала настання цих наслідків (умисел);
- передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення, або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Суд не вбачає в діях позивача ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, за який чинним законодавством передбачено притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно зі ст. 247 ч.1 п.1 провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 2, 8-12, 19, 104-106, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_2, -- з а д о в о л ь н и т и .
Визнати протиправною та скасувати постанову серії АЕ № 169730 від 29 листопада 2009 року інспектора ДПС Батальйону ДПС ВДАІ з обслуговування м. Дніпропетровська підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщика міліції ОСОБА_3 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 122 КУпАП щодо ОСОБА_2 закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Протягом десяти днів з дня проголошення цієї постанови може бути подана заява про апеляційне оскарження постанови суду сторонами чи їх представниками і протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження тими ж особами може бути подана апеляційна скарга до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська.
С у д д я :
Копія вірна :
С у д д я :
Постанова набрала законної сили 27 липня 2010 року.
Оригінал постанови знаходиться в цивільній справі № 2-а-703 за 2010 рік за адміністративним позовом ОСОБА_2 до інспектора ДПС Батальйону ДПС ВДАІ з обслуговування м. Дніпропетровська, підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщика міліції МАЛІНА В.О. про скасування постанови про адміністративне правопорушення
Г о л о в а
Баглійського районного суду
м. Дніпродзержинська В.Г. ТЮЛЮНОВА
- Номер: 2-а-703/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-703/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Савченко Віктор Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2015
- Дата етапу: 03.09.2015
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-703/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Савченко Віктор Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2010
- Дата етапу: 11.10.2010
- Номер: б/н
- Опис: допомога д/в
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-703/10
- Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Савченко Віктор Олексійович
- Результати справи: визнано нечинною угоду про примирення
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2010
- Дата етапу: 31.05.2011