Судове рішення #10344814

№2-a-7088/09/2270/13

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2009 р.     м.  Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

Судді: Салюка П.І.

при секретарі судового засідання: Красовської С. А.

за участю представника позивача: Шкадька В.В.,  Павлунішена С. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Славутської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості на суму 622, 69грн.,  -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор в інтересах держави в особі Славутської ОДПІ звернувся до суду з адміністративним позовом,  в якому просить у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу»,  Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 податковий борг в сумі 622, 69грн.,  з яких 170, 66грн. - по єдиному податку,  452, 03грн.- податку на додану вартість.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали повністю та просять суд стягнути з відповідача заборгованість.

Відповідач в судове засідання не з'явився,  хоч належно був повідомлений про час та дату слухання справи.

Судом встановлено,  що відповідач,  фізична особа-підприємець ОСОБА_3,  як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрована 18.01.07р. Виконавчим комітетом Славутської міської ради Хмельницької області за №26750000000002135.

Станом на 03.06.2009 року у відповідача утворилась податкова заборгованість перед Славутською ОДПІ в розмірі 622, 69грн.,  з яких 170, 66грн. - по єдиному податку,  452, 03грн.-податку на додану вартість,  що підтверджується розрахунками,  Актом №176 від 20.02.09р. про результати невиїзної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету,  податковими деклараціями,  обліковою карткою платника.

У зв'язку із несплатою податкового боргу в добровільному порядку,  прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду з вимогою стягнення з відповідача 622, 69грн. податкової заборгованості.

Досліджуючи надані докази,  оцінивши їх в сукупності,  до уваги приймається наступне.

Статтею 67 Конституції України та  ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних та місцевих бюджетів.

Згідно п.3.1.1  ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання,  яку зазначає у податковій декларації. У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом,  такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення,  в якому зазначаються підстава для такого нарахування,  посилання на норму податкового закону,  відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань,  сума податку чи збору (обов'язкового платежу) належного до сплати,  та штрафних санкцій за їх наявності,  граничні строки їх погашення ,  а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

При цьому згідно п.2.3.1  ст.  2 та 1.6  ст.  1 зазначеного Закону,   ст.  10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу,  тобто проводити звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до п.п.5.1,  5.2.1 п.5.2  ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків самостійно визначене платником податків вважається узгодженим з дня подання такої декларації,  та нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до п.п.1.2,  1.3 вказаного Закону передбачено,  що податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки,  визначені цим Законом або іншими законами України,  податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності),  самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку,  але не сплачене у встановлений строк,  а також пеня,  нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення.

Також судом приймає до уваги те,  що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані,  доказів про сплату заборгованості суду не подано.

За таких обставин,  суд вважає,  що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи,  відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.  ст. 71,  86,  94,  158-163,  167,  254-259 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов - задоволити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 податкову заборгованість в сумі 622, 69грн. (шістсот двадцять дві гривні 69коп) на користь Славутської об'єднаної державної податкової інспекції.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  яка подається протягом десяти днів.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація