Судове рішення #10343901

                                РІШЕННЯ

                              ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ           Справа № 2-72/2009 рік

                        (заочне)                   № 2-1047/2008 рік          

      22 червня  2010 року  Малинський районний суд Житомирської області  в складі

        головуючої судді             Збицької К.Д.

        з участю секретаря                           Гузікової І.І.,

        представника позивача                    Терехова О.Л.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в місті Малині  цивільну   справу за позовом Закритого акціонерного товариства комерційний банк „ПриватБанк”  до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про звернення стягнення,-  

                               встановив :

позивач  звернувся до суду з позовом про звернення стягнення на заставне майно відповідачів в рахунок погашення заборгованості в сумі 20697грн.96коп. за кредитним договором  № ММ-30-07 від 16.07.2007 року, згідно з яким відповідач ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 24000 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 24% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 15.07.2010 року та просить:

1. Передати в заклад Приватбанку шляхом вилучення у ОСОБА_2 належне йому на праві власності заставне майно – металоконструкцію – торгівельний контейнер (3000мм х 2000мм), звернути на нього стягнення шляхом безпосереднього продажу конкретному покупцю з правом укладання заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені заставодавця.

2. Передати в заклад Приватбанку шляхом вилучення у ОСОБА_3  належне їй на праві власності заставне майно –  автомобіль Audi-80, рік випуску 1987, тип ТЗ, легковий седан-В, № кузова/шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1, звернути на нього стягнення шляхом безпосереднього продажу конкретному покупцю з правом укладання заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені заставодавця.

3. Стягнути з відповідачів судові витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30грн. та 206грн.98коп. судового збору.

    Представник позивача  у судовому засіданні підтримав позовні вимоги про передачу заставного майна в заклад та просить звернути на нього стягнення шляхом безпосереднього продажу будь-якому  покупцю з правом укладання заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені заставодавця. У зв’язку зі зміною типу та назви Закритого акціонерного товариства комерційний банк  «ПриватБанк»     на Публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк»   просить задовольнити позовні вимоги на його користь.

    Відповідачі  ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Про причини неявки суд не сповістили, заяви про відкладення розгляду справи не подали. У відповідності до ст.ст.224-226 ЦПК суд ухвалює заочне рішення.

    З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх наданими суду доказами в межах заявлених позовних вимог, суд визнає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з таких підстав.

                         

                    2.

Судом встановлено, що за укладеним між  сторонами кредитним договором  № ММ-30-07 від 16.07.2007 року відповідач ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 24000 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 24% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 15.07.2010 року. Позивач виконав свої зобов’язання  у повному обсязі (а.с.5-7).

   

    У забезпечення виконання зобов’язання за кредитним договором з відповідачами були укладені договори застави: з позичальником ОСОБА_2 на  належну йому на праві власності   металоконструкцію – торгівельний контейнер (3000мм х 2000мм),  та з поручителем ОСОБА_3 на  належний їй на праві власності    автомобіль Audi-80, рік випуску 1987, тип ТЗ, легковий седан-В, № кузова/шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с.7зв.-12).

    За змістом ст.526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

    Договором застави передбачено, що у випадку порушення заставодавцем/позичальником зобов’язання за кредитним договором або за договором застави, заставодавець зобов’язаний передати предмет застави заставодержателю в заклад.  

    Відповідачі станом на 16 квітня 2009 року мали заборгованість за кредитним договором у розмірі   20697грн.96коп., в тому числі:

-   16652 грн.76 коп. заборгованість за кредитом;

-   2426 грн. 02 коп. заборгованість по процентах за користування кредитом;

-   395 грн. 47 коп. пеня за несвоєчасне виконання зобов’язань за кредитним договором;

-   1223 грн. 71 коп. штрафні санкції (250 грн. фіксована частина,  973 грн. 71 коп. процентна складова), що підтверджується наданим позивачем розрахунком (а.с.4).                      

     Відповідно до частини 2 статті 1050 ЦК України наслідком порушення договору позичальником  щодо повернення чергової частини суми кредиту є право позивача достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

   

    У відповідності до підпункту а) пункту 2.3.3 кредитного договору та ст.611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, в тому числі і розірвання договору.

    Згідно змісту статті 589 ЦК України, п.15.1 договору застави, ст.20 Закону України «Про заставу» у разі невиконання зобов’язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право одержати задоволення за рахунок предмету застави переважно перед іншими кредиторами заставодавця.

    Згідно з договорами застави звернення стягнення та реалізація предмету застави здійснюється відповідно до чинного законодавства та цього договору, в тому числі шляхом безпосереднього продажу конкретному покупцю з правом укладання заставодержателем договору купівлі-продажу  предмету застави від імені заставодавця.

    Законом України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» (статтею 25) передбачено, що у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет застави в рішенні суду зазначається  і спосіб реалізації  предмета застави шляхом проведення публічних торгів або із застосуванням однієї із процедур, передбачених ст.26

                        3.

цього Закону, в тому числі і продажу предмета застави шляхом укладення договору купівлі-продажу з іншою особою-покупцем.    

    Відповідно до ст.590 ЦК України звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду.

    У зв’язку зі зміною типу та назви Закритого акціонерного товариства комерційний банк  «ПриватБанк»   за  рішенням загальних зборів акціонерів від 30 квітня 2009 року   на Публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» задоволення позовних вимог слід проводити на його користь.

    Відповідно до ст.88 ЦПК України суд стягує з відповідачів на користь позивача також понесені ним та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору та інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

                     

        Керуючись ст.ст.10,11,60,88,212,213,215,224-226 Цивільно-процесуального             кодексу України, на підставі ст.ст.212,525,526,530,589,590, 651,1050,1054               Цивільного кодексу     України, ст.20 Закону України «Про заставу», -        

                    вирішив :  

    позов   задовольнити повністю.

1. Передати в заклад Публічному акціонерному товариству комерційний банк «Приватбанк»  шляхом вилучення у ОСОБА_2 належне йому на праві власності заставне майно – металоконструкцію – торгівельний контейнер (3000мм х 2000мм), звернути на нього стягнення шляхом безпосереднього продажу будь-якому іншому покупцю з правом укладання заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені заставодавця.

2. Передати в заклад Публічному акціонерному товариству комерційний банк «Приватбанк» шляхом вилучення у ОСОБА_3  належне їй на праві власності заставне майно –  автомобіль Audi-80, рік випуску 1987, тип ТЗ, легковий седан-В, № кузова/шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1, звернути на нього стягнення шляхом безпосереднього продажу будь-якому іншому покупцю з правом укладання заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені заставодавця.

3. Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ПАТ КБ «Приватбанк» на відшкодування понесених судових витрат  по оплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 15грн. з кожного  та судового збору в розмірі 103грн.49коп. з кожного.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів.

    Заяву про перегляд судового рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

     Рішення суду першої  інстанції може бути оскаржене повністю або частково до   апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.   Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, у разі її подання, якщо воно не буде скасоване, – після розгляду справи апеляційним судом.

       

    Головуюча                        

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація