Судове рішення #10343456

                          РІШЕННЯ    

                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

                                    Справа №2-447/2010 рік

                                     

    16 червня   2010 року Малинський районний суд Житомирської області в складі

головуючої  судді                       Збицької К.Д.

з участю  секретаря              Гузікової І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Малині цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до Дібрівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування, -

                              встановив :

    позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом  про визнання за нею   права власності на  житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 як за спадкоємцем за заповітом  на майно тітки ОСОБА_2, яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_3 року.  

     Зазначила, що   нотаріальною конторою за її заявою заведена спадкова справа,    але отримати  свідоцтво про право на спадщину   на житловий будинок, побудований у 1918 році, вона не може через  відсутність у тітки правовстановлюючих документів на житловий будинок.  

    У судовому засіданні позивачка не відмовилася від позову, підтримала його з підстав, зазначених у позовній заяві.  

    Представник відповідача  у судове засідання не з’явився, подав заяву про визнання позову та розгляд справи у його відстності.  

    Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК у разі визнання позову відповідачем, за наявності законних підстав суд може ухвалити рішення про його задоволення..

           

    Згідно виписок із погосподарських книг Дібрівської сільської ради житловий будинок був побудований у 1918 році батьком померлої ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер в 1956 році.  Господарство відносилось до типу колгоспного двору і ОСОБА_2 була членом цього колгоспного двору. Оскільки померлий був не останнім членом   двору, спадщина на майно двору не відкривалася і майно перейшло до його дочки ОСОБА_2, яка, проживаючи одна, набула на нього права власності без звернення до нотаріальної контори (а.с.13,27).  

    17 липня 2001 року ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області, яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося,  заповіла ОСОБА_1. Станом на 26 листопада 2009 року даний заповіт не змінений і не скасований (а.с.7).

    Позивачка у встановлений законом строк звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, на підставі якої заведена спадкова справа за №88 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2 (а.с.28-30). Їй рекомендовано подати необхідні для видачі свідоцтва про право на спадщину документи (а.с.20), однак за відсутності правовстановлюючого документу на жилий будинок, який Малинським районним комунальним  підприємством  з технічної інвентаризації за ОСОБА_2 не зареєстрований (а.с.12), отримати свідоцтво вона не може.

    Згідно з ч.5 ст.1268 Цивільного кодексу України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Це свідчить про те, що ОСОБА_1  належить спадкове майно тітки ОСОБА_2   з  дня її смерті.

                        2.

    Статтею 392 цього Кодексу передбачено, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує право власності.

   

    Позивачка є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи та п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»  від 21.01.1993 року звільнена від сплати судового збору, у відповідності до ст.88 ЦПК суд покладає його оплату на відповідача.

                         

                     

        Керуючись ст.ст. 6,10,11, 60,88,212, 213, 215  Цивільно-процесуального кодексу         України, на підставі  ст.ст.392,1233,1268 ч.5 Цивільного кодексу України, -

                          вирішив :

   

    позов задовольнити повністю.

    Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2,   як за спадкоємницею за заповітом, посвідченим 17 липня 2001 року секретарем Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області,    до майна померлої  ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2,  право власності на житловий будинок №АДРЕСА_1.  

    Сплату судового збору в дохід держави розмірі 231грн.84коп. покласти на Дібрівську сільську раду Малинського району Житомирської області.

      Сторони можуть оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої  інстанції повністю або частково до   апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.   Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, у разі її подання – після розгляду справи апеляційним судом, якщо його не буде скасовано.

    Головуюча

  • Номер: б/н
  • Опис: про визнання причинного зв"язку для встановлення статусу інваліда війни через відсутність правовстановлюючих медичних документів
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-447/10
  • Суд: Фастівський міськрайонний суд Київської області
  • Суддя: Збицька Катерина Данилівна
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2010
  • Дата етапу: 02.03.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація