Судове рішення #10342935

Справа № 2- 3721/10

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2010 року                 Кіровський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді                  Сидорова Є.І.

при секретарі                            Нестеренко П.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом вказавши, що спірне домоволодіння знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Домоволодіння належить на праві власності його дідусю ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності від 21 травня 1962 року.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер.

Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді вищевказаного домоволодіння.

Спадкоємцями після смерті дідуся є його дружина ОСОБА_4, яка своєчасно прийняла спадщину та отримала свідоцтво про право на спадщину по закону.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 померла.

Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді вищевказаного домоволодіння.

Спадкоємцями після її смерті є він та відповідачка ОСОБА_2.

Вважає, що він фактично прийняв спадщину після смерті бабусі, оскільки зареєстрований та проживає у спадковому домоволодінні.

Відповідачка ОСОБА_2 на спадщину не претендує.

Просив встановити факт своєчасного прийняття спадщини ним після смерті бабусі ОСОБА_4 та визнати за ним право власності на домоволодіння № АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги та надав суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідачка ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена у встановленому законом порядку, надала суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутність.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності від 21 травня 1962 року, виданого виконкомом Донецької міської ради, належало домоволодіння № АДРЕСА_1. Пізніше АДРЕСА_1 була перейменована на АДРЕСА_2.

Згідно з наданим суду свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 р.

Після його смерті відкрилася спадщина на вищевказане майно.

Спадкоємцями першої черги за законом стала дружина померлого – ОСОБА_4, яка отримала свідоцтво про право на спадщину по закону від 28 вересня 1972 року.

Згідно з наданим суду свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді домоволодіння № АДРЕСА_2.

Позивач у встановлений законом термін не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки вважав, що фактично її прийняв.

Згідно зі ст. 548 ЦК України (1963р.) для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.

Відповідно до ст. 549 ЦК України (1963р.) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав в державну нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Вказані дії повинні бути здійснені на протязі 6 місяців з дня відкриття спадщини.

В судовому засіданні достовірно встановлений факт того, що ОСОБА_1 прийняв спадщину як після смерті бабусі ОСОБА_4, так як зареєстрований та мешкає у спадковому домоволодінні.

Оскільки позивач виконав всі необхідні умови для прийняття спадщини, суд вважає за необхідне визнати за ним право власності на спірне домоволодіння.

На підставі викладеного, керуючись ст. 529, 548, 549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.

Встановити факт своєчасного прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті бабусі – ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння № АДРЕСА_2.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження  протягом 10 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду  подається  в апеляційний суд Донецької області  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення надруковане в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація