Судове рішення #10342390

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 "20" липня 2010 р.                                                 Справа №  9/43/10

Господарський суд Миколаївської області в складі судді Філінюка І.Г., при секретарі судового засідання Войтовській Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСД», 54028, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 81/24

до відповідача Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1

про стягнення 30883 грн. 64 коп.  

За участю представників:

від позивача: Мілюченко В.А., дов. №2 від 12.04.10 р.  

від відповідача: не з’явився.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі в сумі 30883 грн. 64 коп.  

Представник позивача на виконання ухвали суду від 01.07.10 р. надав суду розгорнутий розрахунок по комунальним платежам за кожен місяць оренди.

В судовому засіданні 13.07.10 р. сторонам було оголошено перерву до 20.07.2010 р. за усним клопотанням відповідача для надання йому часу на ознайомлення з матеріалами справи та підготовки обґрунтованого відзиву.

Як свідчить заява відповідача на ознайомлення з матеріалами справи, відповідач з матеріалами справи ознайомився та отримав копії документів.

Відповідача у судове засідання 20.07.10 р. не з’явився, відзиву на позов не надав. Про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про дату розгляду справи. Правом участі в судовому засіданні не скористався.

За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи відповідно до вимог ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши присутнього в судовому засіданні представника позивача, господарський суд

Встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСД»згідно договору оренди №08/08-01 від 11 серпня 2008 p., додаткових угод до договору оренди від 13.12.2008 року та від 01.04.2009 року надав у користування Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 нежитлове приміщення для здійснення господарської діяльності.

Термін дії договору відповідно до п.4.1. складає тридцять п'ять місяців.

Орендар має право відмовитися від договору оренді, письмово попередивши про таке орендодавця не менше між за три місяця до бажаної дати припинення договору. В такому випадку припинення дії договору не вважається достроковим (п. 14.4 договору)

У випадку дострокового розірвання з вини орендаря відповідно до п.14.4 договору, орендар повинен відшкодувати орендодавцю будь-яку шкоду та збитки, пов'язані з таким достроковим припиненням, а також витрати на оплату послуг агентів, брокерів, інших осіб, залучених для пошуку орендарів на об'єкт оренди.

Відповідач надіслав позивачу листа за вх. № 04/11-1 від 04.11.2009 року, у якому запропонував достроково розірвати договір оренди №08/08-01 від 11.08.2008 року з 3 листопада 2009 року, тобто раніше строку, передбаченого в п. 4.1, п. 14.4 договору оренди.

Позивач листом №05/11-09 від 06.11.09 р. надав відповідачу відповідь, в якій відмовився від розірвання договору оренди та нагадав, що згідно умов договору оренди, ст. 651 ЦК України зміна або дострокового розірвання договору допускається за згодою сторін або за рішенням суду на вимогу однієї сторони.  

He заважаючи на заперечення позивача, 10.11.09 р. відповідач залишив об'єкт оренди тим самим достроково припинив строк оренди.

У зв'язку з достроковим припиненням терміну дії договору, позивач не отримав очікувану орендну плату за три місяця, тому повинен додатково сплачувати комунальні послуги за вільну площу, а також нести витрати на оплату агентів, брокерів, залучених для пошуку орендарів на об'єкт оренди.

Таким чином у зв'язку з достроковим припиненням терміну дії договору оренди позивач зазнав збитків, а саме не отримані доходи від орендної плати у розмірі 10168 грн. 65 коп.

Відповідно до п.5.6.1 договору та додаткової угоди від 01.04.2009 року орендна плата складає 50,00 грн. кв.м. Орендар зобов'язався сплачувати орендну плату відповідно до рахунку на сплату на протязі 5-ти днів з моменту його отримання (п.5.7 договору). Відповідач своєчасно плату за оренду нежитлового приміщення не вносив, тому за відповідачем утворилась заборгованість по орендній платі у розмірі 20714 грн. 99 коп.

Позивач направив на адресу фізичної особі - підприємця ОСОБА_2 листа з проханням сплатити заборгованість у розмірі 20714 грн. 99 коп., а також акт звірки. Відповідач відповіді на лист не надав, заборгованість не погасив.

Заборгованість відповідача перед позивачем за період використання об'єкту оренди станом на час звернення позивача до суду складає 30883 грн. 64 коп., у тому числі заборгованість з орендної плати в сумі 20714 грн. 99 коп. та не отримані доходи від орендної плати у розмірі 10168 грн. 65 коп. за три місяці.

Дослідивши всі матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного:

Відповідно до ст. 285 Господарського Кодексу України та ст. 762 Цивільного Кодексу України за користування майном орендар сплачує орендну плату, розмір якої встановлюється договором.

Відповідно до п. 5 ст. 653 ЦК України, якщо договір змінений або розірваний у зв'язку з істотним порушенням договору, однієї із сторін, друга сторона може вимагати відшкодування збитків, завданих зміною або розірванням договору.

Статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. Стаття 526 ЦК України встановлює, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо  строк  (термін)  виконання  боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від  дня  пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 7 ст. 193 ГК України не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язання, крім випадків, передбачених законом.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, відзиву на позов не надав.

Заборгованість відповідача підтверджується матеріалами справи, наданими позивачем розрахунками по комунальним платежам за кожен місяць оренди, розрахунком позовних вимог за весь період оренди.

Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати слід покласти на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСД»(54028, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 81/24) 30883 грн. 64 коп. боргу, 308 грн. 84 коп. державного мита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

          У разі подання  апеляційної скарги, або внесення апеляційного подання рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.



   Суддя                                                        

                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація